Ця смачна і корисна лісова ягода має дуже багато важливих властивостей. Чорниця покращує стан організму, зміцнює здоров’я, піднімає настрій і позначається на організмі не гірше вітамінів з аптеки.

Практично на 90% темно-синя ягода складається з води, але крім рідини в ній містяться: каротин, магній, мінерали, вітаміни групи В, К, РР, Р, А, флавоноїди, залізо.

Крім того, в чорниці містяться кислоти: оцтова, аскорбінова, лимонна, яблунева, щавлева і нікотинова.

Поєднання всіх цих компонентів позитивним чином приносить користь і чоловікам, і жінкам, і дітям. Чорниця допомагає продовжити молодість шкіри, бореться з набряком і захворюваннями серцево-судинної системи, покращує зір і є хорошим антиоксидантом.

Ще один приємний бонус – чорниця знімає запалення, прискорює відновні процеси, знижує ризик онкологічних захворювань, позитивним чином позначається на роботі шлунково-кишкового тракту та поліпшує метаболізм, захищає нервові клітини, піклується про зір і підвищує уважність, запобігає вікові погіршення пам’яті. При високій температурі чорниця має жарознижувальну дію, а також знижує ризик онкологічних захворювань.