Кровоносні судини, головною функцією яких є транспортування поживних речовин і кисню до всіх органів і систем, з віком зношуються, що загрожує утворенням тромбу. Виявити даний згусток крові самостійно неможливо, проте є сигнали, які дозволять дізнатися про наявність проблеми.

Насамперед медики рекомендують звернути увагу на стан після пробудження. Якщо в людини вранці виникає запаморочення, це може свідчити, що кровопостачання головного мозку було недостатнім. Також цей стан може вказувати на ішемію або гіпоксію. Зазвичай проблема виникає через сильну густину крові. У такому разі кровообіг стає нерівномірним та утрудненим.

Другим сигналом фахівці називають почуття задишки та стиснення в грудях. Даний сигнал може виникати через те, що густа кров погано тече по венах і кисень у результаті не здатний вчасно досягти легень. Через війну дихальна функція порушується. Оскільки під час сну швидкість метаболізму знижується, цей симптом посилюється. З цієї причини слід спостерігати дихання.

Не менш важливим сигналом є слинотеча під час сну. В принципі, це нормальне фізіологічне явище, проте якщо воно відбувається часто і з одного боку рота, необхідно звернути на нього увагу, оскільки воно може свідчити про наявність тромбу. Річ у тім, що з густої крові забезпечення мозку киснем стає недостатнім, і функція органу може порушуватися.

У результаті деякі нерви втрачають контроль над м’язами обличчя. Також небезпечно, коли людина робить уві сні ковтальні рухи. Вони також вказують на проблеми у роботі кровоносних судин.

Крім цього, про тромб можуть свідчити холодні кінцівки. Якщо кровоносні судини звужуються чи блокуються згустками крові, нормальний кровообіг порушується. Ноги та руки можуть або холонути, або німіти. Якщо цей сигнал не пов’язаний із холодною погодою, він може вказувати на закупорку судин.

Для профілактики тромбозу важливо стежити за своїм раціоном. Медики рекомендують відмовитися від важкої, жирної, солоної, пряної їжі та м’ясних виробів із великою кількістю холестерину.

Крім цього, слід вести активний спосіб життя, обмежити вживання алкоголю та пити більше води. Також важливо відмовитися від куріння та більше займатися спортом.