Питання про примусове лікування наркозалежних піднімалися багаторазово. І не тільки на просторах України. Всі країни (США, Європа та Азія, СНД), де ця проблема стоїть руба, на законодавчому рівні забороняють насильницьке утримання людини в лікувальному закладі. Це прирівнюється до протизаконних дій. Виходить, то законних підстав відправити наркозалежного на примусове лікування немає і бути не може. Виняток лише один – хворий офіційно визнаний недієздатним, а його інтереси представляє опікун. Але тут є інша сторона медалі.

Примусове втручання – чи правильний це крок

Лікарі всього світу і родичі хворих б’ють на сполох, адже в деяких випадках потрібні негайні професійні дії. Справа в тому, що занурюючись в стан наркотичного сп’яніння, постраждалі перебувають в стадії гострого психозу, тому ні про яке лікування думати не можуть, а тим більше, приймати усвідомлені рішення. Нерідко виникає загроза життю, а в цій ситуації людину потрібно рятувати.

РЦ «Шанс» в Харкові працює з тими, хто позбавлен опори і розуміння у суспільства. Реабілітаційний центр надає не тільки медичну, а й психологічну допомогу, діючи в рамках закону.

Чому важливо лікуватися саме в клінічних умовах

Наркологи відповідають на це питання теж. Пацієнт буде перебувати під постійним наглядом. У цей час проводяться щотижневі тести, що дозволяють відслідковувати його стан. Такий контроль гарантує розробку максимально точної тактики подальших дій.

Чого очікувати пацієнтові медичної установи

Поетапне лікування виглядає так:

  1. Спочатку робиться все можливе для фізичного відновлення. Маючи больові відчуття, залежна людина не може нормально сприймати дійсність і включити усвідомленість. Прибрати дискомфорт – основна мета цього етапу.
  2. Мотиваційна робота. Курс на одужання. Це психологічна реабілітація. В ході такого втручання йде пошук причинно-наслідкових зв’язків. Це дозволяє побачити деструктивний спосіб життя.
  3. Потім ведеться пошук альтернативних способів мислення і поведінки. Формуються нові авторитети, переконання. Саморуйнуюча програма видаляється, а позитивна закріплюється на рівні свідомості. Потім це практикується у всіх сферах життя.

Психологічна підтримка

Для створення «єдиного поля» в розумінні проблеми до реабілітаційного процесу долучаються члени сім’ї.

Виникнення кризових моментів не виключаються, але й тут без підтримки ніхто не залишається. Вона спрямована на те, щоб людина сама прийняла рішення пройти програму відновлення і повернення до щасливого життя, де здоров’я і задоволення власними результатами будуть дбайливо підтримуватися.

На сторінці https://atmo-sfera.org/narkomaniya/ можна детально ознайомитися з особливостями лікуванні в РЦ «Шанс» і дізнатися про те, чому варто звернутися до фахівців.

Усвідомлене рішення позбутися від наркологічної залежності завжди в пріоритеті. Але якщо під удар потрапляє не тільки здоров’є, а й життя, негайне звернення до медиків потрібно обов’язково.

*На правах реклами