Мами і бабусі з дитинства радили під час хвороби користуватися старими перевіреними народними засобами. Але чи так вони безпечні для здоров’я?

Експерти порталу “Здоров’я Mail.ru” назвали п’ять найнебезпечніших для здоров’я народних рецептів для лікування, які можуть мати прямо протилежний ефект.

Дихати над звареною картоплею

Подихай над щойно звареною картоплею, тримаючи голову підлогу рушником, та застуди або грипу як не бувало – твердять нам наші бабусі. Однак завдяки такому народному засобу можна отримати бронхо – або ларингоспазм, а також опіки дихальних шляхів або слизових рота, носа або очей. Деякі люди навіть можуть втратити свідомість при такому вигляді «лікування». При бронхіті, трахеїті і ангіні дихати над картоплею просто протипоказано.

Читайте також:  Медики розповіли, про які хвороби сигналізують біль у грудях та області серця

Змащувати олією або сечею опік

Це далеко не найкраща ідея. Головне завдання при опіку – це знизити ступінь опіку. Однак при використанні масла, ви просто перекриєте доступ кисню на постраждалий ділянку шкіри і не дасте проникнути в уражені тканини лікарських засобів. А сеча може запросто інфікувати рану.

Уринотерапія

Якщо вже розмова зайшла про сечу, то не зайвим буде згадати і уринотерапію, яку фахівці називають лженаукою. За їх словами, немає жодної хвороби, від якої може вилікувати уринотерапія. Не варто забувати, що наше тіло виводить з організму через сечу весь непотрібний біоматеріал. А бактерії, які містяться в ній можуть тільки підвищити ризик інфікування.

Читайте також:  Фахівці розповіли, що руйнує жіночу психіку

Сода від печії

Багато хто вважає, що сода допомагає позбутися печії. Дійсно, вона нейтралізує кислоту в складі шлункового соку і людині тимчасово стає краще. Однак у цього виду «лікування» є побічні ефекти. Так, після соди рівень кислоти в шлунку знижується, а потім її виробляється ще більше. В результаті слизова шлунка може просто запалитися з часом.

Трав’яні чаї для схуднення

Позбутися зайвої ваги без спорту і дієт хочуть багато, проте так звані “суперчаї” для схуднення – не кращий варіант. Трав’яні збори зазвичай просто мають проносний і сечогінний ефект. Насправді ви втрачаєте воду, а не зайві кілограми.

Читайте також:  Дев'ять корисних для організму властивостей м'яти

Джерело: МедікФорум