Деякі люди впевнені, що при харчовому отруєнні досить випити хорошу дозу алкоголю і робота шлунково-кишкового тракту нормалізується. Однак гастроентеролог Маргарита Арзуманян пояснила, чому цього краще не робити. В інтерв’ю радіостанції Sputnik вона назвала такий спосіб лікування небезпечним.

За словами лікарки, алкоголь використовують у народній медицині для дезінфекції органів травлення. Однак симптоми отруєння легко сплутати з іншими захворюваннями і в цьому випадку спиртне призведе до серйозних ускладнень.

У приклад медикиня навела можливе загострення гастриту, при якому вживання алкоголю може привести до відкриття кровотечі і подальшої смерті.

“Чим може виражатися отруєння: це може бути підвищення температури, діарея, нудота, блювота, пронос. Це може бути і проявом будь-якого іншого захворювання шлунково-кишкового тракту, загостренням, наприклад, гастриту. У цьому випадку алкоголь може викликати підвищене подразнення шлунка, тому його не потрібно приймати ні в якому разі”, – зазначила Арзуманян.