Шкірка, що з’явилася в порожнині носа, може вказувати на основну проблему зі здоров’ям, часом серйозну і небезпечну, заявив британський лікар Саміт Унадкат.

Лондонський отоларинголог-консультант доктор Унадкат розповів в інтерв’ю The Sun, що на ніжну та чутливу шкіру в носі можуть негативно впливати різні фактори: наприклад, зміна погоди, алергія чи віруси, фізичний вплив, проблеми зі здоров’ям. Якщо така шкіра стає роздратованою або пошкоджується, можуть з’являтися кірки або болячки, і іноді це говорить про щось дуже небезпечне.

Поліпи. За словами доктора Унадкат, освіта кірки буває пов’язана з поліпами – безболісними м’якими новоутвореннями всередині носа. Як правило, вони не несуть великої загрози, проте можуть сприяти труднощам з диханням та втратою нюху. Крім того, поліпи здатні рости, і якщо не займатися їх лікуванням, вони можуть блокувати носа.

Запальні стани. Також, повідомив лікар, кірки в носі можуть бути раннім симптомом запальних захворювань – таких як гранулематоз, що уражує кровоносні судини і саркоїдоз, який уражує легені. Перфорації, що виникають у носі, можуть покритися кіркою через турбулентний поток повітря, заявив експерт.

Рак носа. Рак носа і приносових пазух супроводжується симптомами у вигляді сльозотечі, зубного болю, лицьового болю або оніміння, односторонньої втрати слуху, а кірки, що виникають при цьому, в носі можуть бути пофарбовані кров’ю.