Дослідження показують, що дисбаланс мікрофлори кишківника може впливати на розвиток різних проблем зі здоров’ям, у тому числі діабету, серцево-судинних та імунних захворювань. Дотримуватися здорових звичок харчування особливо важливо для людей у ​​віці, йдеться у дослідженні Національного інституту старіння. Фахівці виробляють кілька правил, які допоможуть зберегти здоров’я головного органу довголіття.

Більше клітковини

Харчування мікробіоми кишківника починається з вживання клітковини, розповіла лікар-дієтолог Сідні Грін (Sydney Greene). “Важливо споживати багаті клітковиною зернові, фрукти та овочі, щоб оптимізувати здоров’я кишківника”, – додала вона. За словами фахівця, клітковина живить корисні бактерії, а різноманітний мікробіом створює надійний слизовий бар’єр, що вистилає кишківник, який знижує запалення та захищає організм від попадання токсинів.

Менше борошняного та солодкого

Скорочення споживання рафінованих борошняних виробів та цукру відіграє ключову роль у здоров’ї кишківника. Дієтолог Лаура Крауза (Laura Krauza) порадила відмовитися від звички їсти білий хліб, випічку та солодощі, замінивши їх на цільний овес, кіноа, коричневий рис та солодку картоплю.

Більше ферментованих продуктів

Квашена капуста, кімчі, кефір і йогурт багаті на корисні мікроорганізми, тому лікарі радять додавати в щоденний раціон хоча б одну порцію таких продуктів. Вони забезпечують надходження корисних пробіотиків, одночасно знижуючи рН кишківника і роблячи його несприятливим для шкідливих бактерій.

Менше м’яса

Вживання великої кількості м’яса погано позначається на мікробіомі. “Чим більше тваринного білка надходить, тим більше змінюється поведінка бактерій, що провокують запалення”, – пояснив доктор медичних наук Вільям М. Лі (William W. Li). Крім того, слід пам’ятати, що багато м’ясних продуктів піддаються сильній обробці, тому містять хімічні харчові добавки та консерванти, які знищують корисні для здоров’я бактерії.

Режим харчування

Інша стратегія зміцнення здоров’я кишківника має відношення до частоти прийому їжі. Дослідження у журналі Nutrients показало, що режим харчування впливає на склад бактерій у кишківника. Було виявлено, що, якщо вживати основну частину калорій у першій половині дня, а в обід та вечірній час прийом їжі скоротити, то можна покращити регенерацію клітин та роботу ШКТ загалом.