Багато вчених рекомендують прати новий одяг, який приноситься додому з магазину. Якщо нову річ можна прати в пральній машині, то її слід пропускати через гарячу сушарку перед тим, як одягати.

Багато людей не вважають за потрібне прати нові речі з магазину перед носінням. На думку професора Філіпа Тирно, директора відділення мікробіології та імунології Нью-Йоркського університету, це велика помилка, яка може коштувати здоров’я.

Тирно тестував штани, блузки, білизну, куртки та інші предмети одягу, придбані в мережевих магазинах як високого, так і низького рівня. Тести показали, що на новому одязі, поки він висить в магазині, розглядається і приміряється покупцями, осідає безліч непривабливих сполук, включаючи виділення з дихальних шляхів, дріжджі, мікроорганізми з розряду шкірної та фекальної флори.

Читайте також:  Лікарка розповіла, чим небезпечний тривалий сон

Втім, небезпечні речовини на новому одязі – це тільки одна з причин для його прання після магазину. Багато речей містять також хімікати і барвники, здатні викликати як мінімум шкірне роздратування.

На думку лікаря-дерматолога Григорія Гольдіна, заклик прати одяг, принесений з магазину, дійсно виправданий, ігнорування цього правила може призвести до багатьох проблем зі здоров’ям. Лікар додав, що з новим одягом можуть передаватися також комахи (наприклад, воші). Потенційно через нові речі можуть передаватися педикульоз і короста.

«Те, що ви контактуєте з мікробами, не означає, що ви захворієте, – у більшості людей імунна система справляється з невеликою кількістю організмів, які можуть потрапити на тіло. Тим не менш, організми, що викликають гепатит А, діарею мандрівника, сальмонели, норовірус, грибкові інфекції і стрептокок – передача всього цього цілком можлива, якщо мова йде про одяг з магазину, який встигли приміряти кілька людей», – пояснив Григорій Гольдін.

Читайте також:  Розкрита нова небезпека копченого лосося

Крім цього, в процесі виробництва текстилю, який йшов на пошиття одягу, використовується безліч хімічних речовин для вибілювання, калібрування, фарбування, випрямлення, боротьби з усадкою, стійкості до плям і запаху та інших властивостей тканин і одягу. До хімічних речовин, часто використовуваним для остаточної обробки тканин, належать формальдегід, каустична сода, сірчана кислота, бром, смоли сечовини, сульфаніламіди і галогени. Всі ці хімікати здатні провокувати розвиток різних реакцій з боку організму, найчастішою з яких є кропив’янка.

«Можуть виникати почервоніння, свербіж і сухість шкіри, особливо якщо тканина треться об шкіру, наприклад, в області талії, шиї, пахв і стегон. Більшість подразників з нового одягу можна вимити, але на це може знадобитися кілька прань. Тому, приносячи нову річ додому з магазину, виперіть її, може бути, навіть двічі. Коли приміряєте одяг в магазині, не знімайте весь свій. Його після походу по магазинах також варто випрати, а крім того, – ретельно вимити руки, адже ви чіпали речі, на яких могли бути хімічні речовини та інші забруднювачі. Не зайвим буде обполоснути і обличчя», – дав пораду Гольдін.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News