Деякі умови, з якими змушені миритися мільйони людей на своїй роботі, руйнівно діють на їх психічний стан, – про це свідчать дані дослідження, проведеного вченими з університетів Південного Уельсу в Австралії і Лондона. Фахівці відповіли, що саме в робочій обстановці робить самий сильний тиск на психіку.

«Найбільше тиску на працюючу людину впливає відсутність можливості самостійно приймати рішення в поєднанні з високою відповідальністю», – повідомили, зокрема, автори проекту.

Також в список факторів, що визначають небезпечні для психічного здоров’я умови роботи, наукові фахівці включили високий темп роботи, протиріччя у вимогах начальства, а також неможливість використовувати власні ноу-хау, які формуються завдяки досвіду. Вчені констатували, що незалежно від зовнішніх умов та виду діяльності, наявність даних факторів у середовищі веде до розвитку психологічних розладів до 50 років в рівній мірі як і у чоловіків, так і у жінок.

«Якщо робота передбачає велику відповідальність, то ризик розвитку депресії і тривожного синдрому підвищується на 70%, якщо немає можливості впливати на робочий процес – на 89%, а якщо до цих двох факторів додається велике навантаження – на 122%», – підрахували дослідники.

Дані розрахунки були проведені з урахуванням таких нюансів як темперамент, рівень освіти і наявність проблем із психікою у людей, чиї дані були використані для аналітичних викладок.

Джерело: МедікФорум