Якщо ягоди зберігати неправильно, вони можуть стати м’якими і покритися пліснявою. Але це зовсім не означає, що через плісняву псується одразу вся партія ягід.

Фахівець із дитячих інфекційних захворювань із клініки Майо д-р Ніпуні Раджапаксе пояснив, чи можна їсти ягоди, які знаходяться поруч із тією, на якій з’явилася цвіль, пише Medical Xpress.

На ягодах може з’являтися білий наліт, схожий на пух чи бавовну. Однак кілька цвілих ягід – це не привід викидати всю партію. Позбавлятися потрібно тільки тих, які могли безпосередньо контактувати із запліснявілими плодами, а також від власне ягід з пліснявою.

При цьому якщо більше четвертої частини всіх ягід вкриті пліснявою, то краще позбавитися взагалі всіх ягід. Але якщо інші плоди виглядають добре, то їх, швидше за все, можна їсти після того, як ви їх ретельно вимиєте.

Якщо ви помітили плісняву тільки після того, як почали їсти ягоду, то панікувати не варто. Навряд чи від невеликої кількості цвілі ви занедужаєте. Але якщо ви з’їсте її занадто багато, то можете зіткнутися з болем у животі, блюванням, нудотою. Однак це трапляється досить рідко.