У супермаркетах і аптеках повно баночок, на яких написано, що вони врятують нас від усіх мікробів на світі. Ми розбираємося, чи так це.

Антибактеріальні засоби користуються популярністю, адже кругом живуть страшні мікроби, а на всіляких гелях в яскравих упаковках написано, що вони нас врятують і захистять на 99,9%. Не все так чудово, як нам обіцяють.

Як працюють антибактеріальні гелі

В основі більшості таких засобів — звичайний медичний спирт, який насправді ефективний. Він знищує і різні бактерії і віруси, головне, робить це швидко. Хлоргексидин, наприклад, коштує набагато дешевше і зберігає свою дію після висихання, але працює повільніше, ніж спирт.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати

Однак цифра про 99,9% знищених мікробів — це реклама. Так працює сферичний спирт у вакуумі, а в реальному житті домогтися смерті всіх мікробів не вийде.

Справа в тому, що спирт і антисептики на його основі показують кращі результати, коли на руках немає видимого бруду. Наприклад, якщо ви вимили руки і потім обробили їх засобом. А якщо на шкірі залишається пил, земля або щось жирне, то засіб працює набагато гірше. Спирт швидко висихає і після цього припиняє свою дію, а мікроби, які залишилися на брудних руках, швидко розмножуються.

Якщо помити руки з милом, то антибактеріальний засіб не потрібно.

Як це зробити правильно, ми вже розповідали. Обробляти руки антисептиком після миття потрібно тільки професіоналам: медикам і тим, хто працює з продуктами.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Всім іншим треба знайти раковину і звичайне мило. Вода і піна змиють і бактерії і віруси, і всілякі забруднення типу металів, пилу або токсичних речовин, проти яких безсилі антисептики.

Але що робити, якщо умивальника поблизу немає?

Як правильно використовувати антибактеріальні гелі

На випадок, коли руки помити зовсім не виходить, а очистити їх потрібно терміново, використовуйте антибактеріальні гелі в зв’язці з вологими серветками: спочатку приберіть бруд, потім обробіть шкіру.

Не кожен день нам треба терміново відмивати руки, так що навіть маленької баночки вистачить надовго.

Обробляти руки занадто часто не можна, тому що:

  1. Це призводить до дерматиту — шкіра червоніє і лущиться. У баночках із засобами, звичайно, є пом’якшувальні і зволожуючі компоненти. Але все одно старатися не треба.
  2. Бактерії і віруси виробляють стійкість до антисептиків. Чим більше ви користуєтеся антибактеріальними гелями, тим сильніше вижили мікроорганізми.
Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Які висновки? Закиньте в сумку баночку зі спиртовим засобом, але використовуйте його з розумом.

Наукові джерела:
ВООЗ, source