Клінічні випробування показали, що у літніх людей дієта, доповнена флаванолами какао-природними сполуками , які містяться в какао-бобах, – може поліпшити продуктивність при виконанні певного завдання пам’яті. Дослідження опубліковано в понеділок, 15 лютого, в журналі Scientific Reports.

Дослідники з Колумбійського та Нью-Йоркського університетів набрали 211 здорових людей у віці від 50 до 75 років для дослідження, яке тривало 12 тижнів. На початку і в кінці дослідження учасники провели серію когнітивних тестів для оцінки свого мислення і пам’яті, а підгрупі учасників зробили МРТ для вимірювання кровотоку в головному мозку. Під час випробування учасники були розділені на чотири групи і отримували різні рівні добавки, що містить флаваноли какао:

  • Плацебо (0 мг флаванолов в день)
  • Низьке споживання (260 мг)
  • Середнє споживання (510 мг)
  • Високе споживання (770 мг).
Читайте також:  Люди з гіпертонією стають схильні до діабету

Доктор Сьюзан Колхасс, директор з досліджень Alzheimer’s Research UK, сказала:

“Це невелике випробування підкреслює можливий вплив флаванолів, виявлених в какао-бобах, протягом короткого періоду часу, але нам потрібно буде побачити набагато більш тривалі великомасштабні дослідження, щоб повністю зрозуміти, чи може дієта з високим вмістом цих флаванолів поліпшити когнітивні функції в літньому віці. Ми також не знаємо, наскільки значущими будуть поліпшення, виміряні в тестах, що використовуються тут, для людей у їхньому повсякденному житті”.

Хоча дослідники виявили, що до кінця дослідження ті, хто дотримувався дієти з високим вмістом флаванолів, краще справлялися із завданням по вивченню списку в порівнянні з групою плацебо, вони не виявили взаємозв’язку між споживанням флаванолу і ефективністю за двома іншими когнітивними тестами, одна з яких була основною кінцевою точкою дослідження. Вчені не виявили впливу 12-тижневого прийому флаванолів на кровотік в тій області мозку, яку дослідники визначили до початку дослідження.

Читайте також:  Названо продукти, які забезпечують високий рівень омега-3

Це дослідження не розглядало деменцію, і не можна сказати, чи буде дієта з високим вмістом какао мати будь-який ефект на запобігання або відстрочку виникнення захворювання.