Деякі маркери здоров’я особливо важливі, і лікарі радять відстежувати їх усім дорослим людям.

Щоб знати, наскільки міцним є здоров’я, потрібно знати його ключові показники. До таких маркерів відносяться артеріальний тиск, частота серцебиття, рівні холестерину та цукру в крові та інші значущі аспекти.

Дорослим людям лікарі радять стежити за десятьма параметрами, що дають уявлення про стан та витривалість організму. У свою чергу, звичка періодично перевіряти ці маркери, забезпечує кращий контроль за здоров’ям, допомагає своєчасно діагностувати та лікувати захворювання, що виникають.

Артеріальний тиск. Рівень артеріального тиску є важливим критерієм здоров’я вашого серця. Його нестабільність, раптові стрибки або падіння можуть завдати значної шкоди здоров’ю, і його слід уникати. Після 40 років перевіряти тиск потрібно періодично, у літньому віці це можна робити щодня.

Глюкоза у крові. При діабеті відстежувати цей показник слід кожен день. Якщо діабету немає, але є причини до нього – ви курите, зловживаєте алкоголем і хворою їжею, маєте надмірну вагу, жир на животі – слід іноді перевіряти, чи не є цукор у крові підвищеним.

Гемоглобін. Ви знаєте свій рівень гемоглобіну? Тим часом, цей маркер відображає, чи достатньо ваш організм виробляє здорових еритроцитів, і чи не схильні до ризику анемії, що знижує імунітет.

Вітамін Д. Ця поживна речовина в нашому тілі виконує функції регулятора багатьох важливих процесів, і слідкувати за його змістом необхідно, щоб не допускати розвитку дефіциту, через який у тому числі слабшає імунітет.

ТТГ. Ця абревіатура означає тиреотропний гормон, він виробляється мозком і дуже впливає на стан і діяльність щитовидної залози. Саме від нього залежить те, наскільки збалансованою є вироблення гормонів щитовидки (тиреоїдних гормонів), чи є схильність до гіпотиреозу, гіпертиреозу або інших захворювань залози.

Холестерин. Відстеження маркерів холестерину, таких як тригліцериди, холестерин ЛПНГ та холестерин ЛПВЩ, є дуже важливим для забезпечення загального стану здоров’я. Надмірний рівень холестерину в організмі сприяє виникненню різноманітних ускладнень – насамперед, порушень та хвороб, що зачіпають судини, серце, мозок.

Окружність талії. Накопичення жиру навколо талії та живота є одним із найшкідливіших типів ожиріння – абдомінальним ожирінням. З ним асоціюється розвиток та посилення запалення, яке може виявитися пусковим механізмом низки небезпечних захворювань, включаючи цукровий діабет, рак. Вимірюйте коло своєї талії та не допускайте її збільшення!

Сечова кислота. Стежити за рівнем сечової кислоти в організмі необхідно, тому що це дає уявлення про те, наскільки здоровими є ваші нирки і чи не загрожує вам подагра.

Частота серцебиття. Без здорового серця неможливе загальне хороше здоров’я. Частота серцевих скорочень – це важливий маркер, що відображає стан серця: його слід вимірювати як у стані спокою, так і під час руху.

Рівень кальцію. Зміст мінералу в організмі сигналізує про те, наскільки здоровими та розвиненими є кістки та м’язи. До того ж поживна речовина відіграє важливу роль у регулюванні когнітивного здоров’я.