Деякі маркери здоров’я особливо важливі, і лікарі радять відстежувати їх усім дорослим людям.

Щоб знати, наскільки міцним є здоров’я, потрібно знати його ключові показники. До таких маркерів відносяться артеріальний тиск, частота серцебиття, рівні холестерину та цукру в крові та інші значущі аспекти.

Дорослим людям лікарі радять стежити за десятьма параметрами, що дають уявлення про стан та витривалість організму. У свою чергу, звичка періодично перевіряти ці маркери, забезпечує кращий контроль за здоров’ям, допомагає своєчасно діагностувати та лікувати захворювання, що виникають.

Артеріальний тиск. Рівень артеріального тиску є важливим критерієм здоров’я вашого серця. Його нестабільність, раптові стрибки або падіння можуть завдати значної шкоди здоров’ю, і його слід уникати. Після 40 років перевіряти тиск потрібно періодично, у літньому віці це можна робити щодня.

Читайте також:  Названо нешкідливу для здоров'я кількість алкоголю у новорічну ніч

Глюкоза у крові. При діабеті відстежувати цей показник слід кожен день. Якщо діабету немає, але є причини до нього – ви курите, зловживаєте алкоголем і хворою їжею, маєте надмірну вагу, жир на животі – слід іноді перевіряти, чи не є цукор у крові підвищеним.

Гемоглобін. Ви знаєте свій рівень гемоглобіну? Тим часом, цей маркер відображає, чи достатньо ваш організм виробляє здорових еритроцитів, і чи не схильні до ризику анемії, що знижує імунітет.

Вітамін Д. Ця поживна речовина в нашому тілі виконує функції регулятора багатьох важливих процесів, і слідкувати за його змістом необхідно, щоб не допускати розвитку дефіциту, через який у тому числі слабшає імунітет.

Читайте також:  Чотири ознаки, що вам потрібні полівітаміни

ТТГ. Ця абревіатура означає тиреотропний гормон, він виробляється мозком і дуже впливає на стан і діяльність щитовидної залози. Саме від нього залежить те, наскільки збалансованою є вироблення гормонів щитовидки (тиреоїдних гормонів), чи є схильність до гіпотиреозу, гіпертиреозу або інших захворювань залози.

Холестерин. Відстеження маркерів холестерину, таких як тригліцериди, холестерин ЛПНГ та холестерин ЛПВЩ, є дуже важливим для забезпечення загального стану здоров’я. Надмірний рівень холестерину в організмі сприяє виникненню різноманітних ускладнень – насамперед, порушень та хвороб, що зачіпають судини, серце, мозок.

Окружність талії. Накопичення жиру навколо талії та живота є одним із найшкідливіших типів ожиріння – абдомінальним ожирінням. З ним асоціюється розвиток та посилення запалення, яке може виявитися пусковим механізмом низки небезпечних захворювань, включаючи цукровий діабет, рак. Вимірюйте коло своєї талії та не допускайте її збільшення!

Читайте також:  Група крові може вплинути на ризик утворення тромбів

Сечова кислота. Стежити за рівнем сечової кислоти в організмі необхідно, тому що це дає уявлення про те, наскільки здоровими є ваші нирки і чи не загрожує вам подагра.

Частота серцебиття. Без здорового серця неможливе загальне хороше здоров’я. Частота серцевих скорочень – це важливий маркер, що відображає стан серця: його слід вимірювати як у стані спокою, так і під час руху.

Рівень кальцію. Зміст мінералу в організмі сигналізує про те, наскільки здоровими та розвиненими є кістки та м’язи. До того ж поживна речовина відіграє важливу роль у регулюванні когнітивного здоров’я.