Дослідження показало, що навіть перехід на цю дієту у віці 60 років може додати роки до вашого життя.

Є низка факторів, що впливають на те, як довго ми живемо. Хоча деякі з них є незмінними, ми можемо змінити інші. Одним з таких факторів є дієта, яка, як відомо, дуже впливає на наш загальний стан здоров’я та самопочуття.

За словами лікаря, певна дієта може навіть значно збільшити тривалість життя, пише Express.

Нам уже кілька десятиліть відомо, що здорове харчування може позитивно вплинути на тривалість життя та здоров’я. Корисніше розглядати моделі здорового харчування, а чи не окремі продукти, які б довголіттю. Однак усі моделі здорового харчування мають загальний акцент на певні групи продуктів. Ці продукти – фрукти, овочі, цільнозернові продукти, боби, горіхи та насіння. Отримання білка з рослинних джерел, а не з джерел тварин, також є важливим аспектом будь-якої дієти для довголіття.

Корисним джерелом інформації є спостереження в п’яти регіонах світу, де люди живуть найдовше і здоровіше, так званих «блакитних зонах», де ймовірність досягнення 100-річного віку вища, ніж будь-де ще у світі.

Спільним для синіх зон є дієта, що складається переважно або виключно з рослин, з упором на бобові як основне джерело білка.

Сині зони включають Окінаву в Японії, Сардинію в Італії, Нікою в Коста-Ріці, Ікарію в Греції та Лома-Лінда в Каліфорнії.

Що каже дослідження?

Рослинна їжа сповнена поживних речовин, що сприяють зміцненню здоров’я, таких як клітковина, поліфеноли, вітаміни та мінерали, а також сотні фітохімічних речовин, які діють разом, щоб знизити ризик хронічних захворювань, покращуючи здоров’я кишечника, зменшуючи запалення та покращуючи регуляцію глюкози.