Виноград не тільки смачний, а й корисний продукт, який позитивно впливає на низку систем та функцій людського організму. Експерти рекомендують по можливості включати його до свого повсякденного раціону.

Медики радять їсти виноград у помірних кількостях, оскільки зловживання провокує різкий стрибок цукру в крові. У той самий час продукт добре позначається роботі пам’яті і концентрації, чому сприяє наявність у складі антиоксидантів, передає EatThis.

Наявний у шкірці ягоди резвератрол скорочує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Таким чином, можна зменшити запальні процеси в головному мозку, очищаючи організм від бета-амілодиного пептиду, що підвищує ймовірність появи згаданої недуги. Дієтолог Сара Чатфілд вказала на наявність у винограді вітаміну C та бета-каротину, а також кверцетину та низки антиоксидантів, що сприяють зміцненню імунної системи. Завдяки цьому організму буде простіше протистояти різноманітним інфекціям.

Читайте також:  Які соки корисні при різних хворобах

За допомогою винограду можна зменшити запальні процеси, які при хронічному характері підвищують ризик розвитку раку, серцево-судинних захворювань, астми, діабету II типу тощо. Продукт багатий антиоксидантами, включаючи катехіни та антоціаніни. Червоний виноград має достатньо резвератролу, здатного захистити від оксидативного стресу та запалення.

Це відбувається за рахунок створення на стінках судин захисної оболонки. Виноград можна використовувати і для вечірнього перекушування, оскільки він покращує якість сну. Вся справа у змісті гормону мелатоніну, що регулює цикли сну та неспання. Бажано є виноград мінімум за годину-дві до відпочинку і в невеликих кількостях.

Високий кров’яний тиск підвищує ризик інфаркту та інсульту. Щоб стабілізувати стан, можна включити до раціону виноград. Він допомагає привести тиск у норму за рахунок високого вмісту калію та низького – натрію. У той же час важливо не переборщити з кількістю ягоди, інакше ймовірність розладу шлунка.

Читайте також:  Ознаки в очах, які вкажуть на високий кров'яний тиск