Цикорій – популярний нині напій, який продається у вигляді порошку і пасти в баночках. Крім прекрасного смаку, цикорій також надає благотворну дію на весь організм.

1. Багатство вітамінів і мінералів

Користь цикорію, в першу чергу, обумовлена вмістом у ньому великої кількості вітамінів і мінералів. Зокрема, цикорій багатий вітамінами групи В, вітамінами А, Е, РР і С. Крім того, рослина містить багато калію, магнію, заліза і кальцію. Крім того, цикорій містить полісахарид інулін, пектинові речовини, амінокислоти і корисні для організму смоли і органічні кислоти.

2. Користь цикорію для роботи нервової системи

Корінь цикорію містить унікальний глікозид інтібін, який широко використовується в медицині для нормалізації роботи нервової системи. Крім того, благотворно впливають на роботу нервової системи і вітаміни групи В, які у великій кількості містяться в цій рослині.

3. Користь цикорію для серця і судин

Цикорій дуже корисний при серцево-судинних захворюваннях. Калій, що міститься в цикорії сприяє нормалізації роботи серцевого м’яза, нормалізує його ритм. Благотворно на роботі серця позначається полісахарид інулін, який у великій кількості міститься в корені рослини.

Вам буде цікаво: 10 вітамінів і мінералів для серця

4. Користь цикорію для травлення

Регулярне вживання цикорію сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Зокрема, цикорій покращує діяльність підшлункової залози і кишечника. Цикорій сприяє нормалізації кишкової мікрофлори і знижує ризик розвитку запальних процесів в шлунково-кишковому тракті.

До всього іншого, цикорій також має виражену жовчогінну, протиглистову і в’язку дію. Він покращує обмінні процеси в печінці, а також сприяє розчиненню каменів у жовчному міхурі.

Користь цикорію

5. Користь цикорію при діабеті та ожирінні

Цикорій може бути дуже корисним для діабетиків і людей, страждаючих ожирінням. Полісахарид інулін вважається природним замінником цукру. Регулярне вживання цикорію допомагає знизити рівень цукру в крові, а також нормалізувати обмінні процеси в організмі, що сприяє зниженню маси тіла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ВІВСЯНОЇ КАШІ

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ЧОРНОЇ СМОРОДИНИ

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗАПАШНОГО БАЗИЛІКА