Якщо раніше головною проблемою людей з вадою слуху було питання, де купити слуховий апарат, то зараз – як зробити це безпечно, без обману. Адже пропозицій по цим приладам досить багато, й продають їх без обмежень. Та саме зараз постає питання: чи можна пропонувати слухові апарати усім без розбору?

Проблема у тому, що законом України це не забороняється та ніяк не контролюється. Якщо у багатьох західних країнах для продажу слухових апаратів потрібна спеціальна ліцензія та медичний дозвіл, то в нас таких обмежень немає. Тому покупці нерідко потрапляють у досить неприємні ситуації.

Чим небезпечний вільний продаж слухових апаратів?

Відсутність заборони на торгівлю медичними приладами без ліцензії «розв’язує руки» аферистам. Вони усюди рекламують неякісний товар та продають його під виглядом «диво-приладів» для корекції слуху. Обіцяють майже безмежні можливості повернення слуху за доступну ціну. Довірливий покупець спішить придбати слуховий апарат за акцією та стикається з жорстким розчаруванням.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Ще одна, не менш небезпечна категорія продавців – аферисти, замасковані під приватні центри. Там вам навіть можуть запропонувати діагностику слуху и підбір апарату. Але якщо ви запитаєте в цих людей ліцензію та інші офіційні документі, для вас знайдуть безліч відмовок. Найпопулярніша – документи «у центральному офісі», якого звісно ж взагалі не існує у природі.

В результати пацієнти стають жертвами недобросовісних продавців та отримують слухову реабілітацію досить низької якості. А у найгіршому випадку – втрачають залишковий слух через неправильний підбір слухового апарату. До того ж, шансів повернути гроші майже нема, адже такі компанії-одноднівки існують недовго, а гарант тому претензії висловлювати буде просто нікому.

Як захистися від обману під час придбання слухового апарату?

Дотримуючись простих рекомендацій, ви зможете запобігти ризику:

  • Вимагайте ліцензію – діагностику пацієнта та підбір слухового апарату має право проводити лише кваліфікований лікар, що має фах отоларинголога-сурдолога. Без кваліфікації людина не має права проводити огляд ЛОР-органів та аудіометрію, максимум, що дозволяється – просто продавати слухові апарати.
  • Ознайомтеся з сертифікатом спеціаліста – центрам слуху, які працюють легально, нема що приховувати, вони завжди надають інформацію про своїх фахівців у вільному доступі.
  • Гарантія – перед покупкою поцікавтеся гарантійним терміном приладу, зазвичай він становить 2-3 роки з правом безкоштовного сервісного обслуговування та ремонту. Якщо продавець не може цього запропонувати – біжіть від нього.
  • Стаж роботи – ознайомтеся з інформацією про центр, у якому збираєтеся купити слуховий апарат, та поцікавтеся досвідом фахівця, що буде його підбирати. Від повинен бути не менше 3 років.
  • Почитайте відгуки – якщо компанія працює давно, логічно, що ви не перший її клієнт. Добре, що у інтернеті можна знайти інформацію про те, чи задоволені пацієнти, які там обслуговувалися. Та зберігайте при цьому критичне мислення – позитивні відгуки можуть бути залишені самими продавцями, а негативні – їх конкурентами. Та може в вас є знайомі, які стикалися з подібною проблемою?
  • Послуга пробного носіння – якщо продавець пропонує вам такий варіант, це розташовує до довіри. Навряд чи аферист погодиться на таке – бо знає, що його товар може не «прожити» тестового терміну. А от серйозні компанії не бояться дати клієнтові випробувати прилад. До того ж, це гарна можливість зрозуміти, чи правильно ви обрали модель.
Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Центр слуху «Беттертон» має ліцензію та весь необхідний пакет документів. Фахівці компанії мають відповідну кваліфікацію та досвід у сфері реабілітації слуху. Центр проводить діагностику слуху, пропонує підбір слухових апаратів та їх пробне носіння, надає гарантію. Звертатися туди варто тим, хто хоче отримати якісні послуги без жодних ризиків. За найкращий спосіб захиститися від обману під час покупки слухового апарату.