У США вчені Колумбійського університету встановили, що «омолоджуючий ліками» для старіючого мозку може бути гормон остеокальцин, що сприяє поліпшенню пам’яті. Подробиці їх дослідження опубліковані в прес-релізі на MedicalXpress.

За словами вчених, остеокальцин виробляється клітинами кісткової тканини і активізації його виробництва сприяє навіть невелика фізична активність, наприклад ходьба. Автори нової роботи з’ясували, що з остеокальцином взаємодіє білок RbAp48, що перешкоджає настанню старечого недоумства.

У попередніх експериментах з мишами дослідники виявили, що білок RbAp48 бере участь у формуванні хроматину – комплексу ДНК, РНК та інших різних білків. Цього разу вчені змогли переконатися в тому, що RbAp48 управляє генами, які кодують нейротрофічний фактор мозку BDNF і білковий рецептор GPR158-сполук, важливих для пам’яті.

Читайте також:  Лікар назвала незвичайний спосіб вибрати ідеальне взуття без примірки

Повноцінна робота даних сполук залежить від концентрації гормону остеокальцину. На тлі фізичної активності його вироблення, як і виробництво білка RbAp48 посилюються. Таким чином виникають найбільш сприятливі передумови для включення і роботи сполук, завдяки яким поліпшується пам’ять. Подібна взаємозв’язок, побачена вченими, – черговий доказ того, наскільки важлива будь-яка фізична активність в літньому віці.

Раніше ми писали про те, що лікарями-онкологами були названі найдієвіші способи профілактики раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП 6 НАЙШКІДЛИВІШИХ МІФІВ ПРО СТАРЕЧЕ НЕДОУМСТВО

СЛАБОУМСТВО: 5 ЕФЕКТИВНИХ СПОСОБІВ ЙОГО ПРОФІЛАКТИКИ

Джерело: МедікФорум