Особливості сприйняття та вибору потенційних партнерів змінилися через пандемію.

Вчені з Кардіффського університету у Великобританії запропонували 43 жінкам оцінити фото чоловіків за шкалою від одного до десяти. На знімках частина героїв була без масок, інша — в простих масках з тканини, блакитних медичних масках або з чорною книгою в руках, яка закривала нижню частину обличчя.

Учасниці експерименту назвали однозначними фаворитами чоловіків у блакитних медичних масках. На другому місці за сумою набраних балів опинилися герої в тканинних масках.

До пандемії подібні дослідження демонстрували зовсім інші результати. Маски змушували думати про хворобу, тому люди вважали за краще уникати тих, хто їх носить.

Читайте також:  Лікар попередила про небезпеку пиття води через можливе зростання тиску

Зараз же носіння медичної маски діє на оточуючих обнадійливо, зазначив один з авторів дослідження, доктор Майкл Льюїс. Люди в пандемію відчувають себе вразливими, тому позитивніше ставляться до людини, яка асоціюється з медициною — вона дарує надію на те, що все буде добре.

Вчений зазначив:

Пандемія змінила нашу психологію в тому, як ми сприймаємо носіїв масок. Коли ми бачимо когось у масці, ми більше не думаємо: «у цієї людини хвороба, мені потрібно триматися подалі». Це стосується еволюційної психології та того, як ми вибираємо партнерів. Раніше будь-які ознаки хвороби були великою перешкодою в такому виборі. Тепер же ми можемо спостерігати зрушення в нашій психології: маски для обличчя більше не служать сигналом зараження.

Читайте також:  Небезпека ліків: чи можна разом приймати парацетамол та ібупрофен?

Льюїс додав: можливо, маски роблять людей більш привабливими, тому що вони спрямовують увагу на очі. Інші дослідження показали, що закриття лівої або правої половини обличчя також робить людей цікавішими — частково тому, що мозок самостійно заповнює відсутні прогалини.