Наукові фахівці з Дослідницького інституту SBP в Ла-Хойї (США) зробили дивовижне відкриття, встановивши, що цукор маноза може ефективно захищати від зайвої ваги, якщо почати приймати його в дитинстві. Це було виявлено під час експериментів на мишах. Аналогічним чином цей цукор впливає на людський організм, переконані експерти.

Дана робота – ще одне свідчення того, що ймовірність розвитку ожиріння залежить не стільки від харчового поведінки, скільки від пристрою мікрофлори. Благотворний ефект цукру маннозы дослідники пов’язують насамперед з його впливом на кишковий мікробіом. Експериментуючи з мишами, вони встановили, що даний тип цукру робить мікрофлору більш стійкою до дії жирної їжі, якщо вживати його в самому початку життя.

Зокрема, гризуни, які вживали великі дози маннозы в перші тижні і місяці життя, в подальшому рідше страждали від ожиріння при живленні висококалорійною їжею. Коли вчені спробували повторити випробування з вживанням маннозы дорослими особинами, виявилося, що аналогічної дії вона вже не чинить. У цьому фахівці бачать доказ того, що даний цукор впливає саме на мікрофлору, пік формування якої припадає на дитинство і юність.

Маноза – це цукор, аналогічний глюкозі за хімічним складом, але має іншу просторову структуру. Автори дослідження відзначили, що повний характер роботи цього цукру поки залишається для них поки ще загадкою. Але в здатності манози «перепрограмувати» кишкову мікрофлору і завдяки цьому не давати повніти, вони в своїй роботі переконалися.

Джерело: МедікФорум