Біль як симптом інфекційних захворювань зустрічається досить часто. Для повного усунення симптому необхідно лікування основного захворювання.

Біль – основний клінічний симптом багатьох захворювань, у тому числі і інфекційних. Різноманітність даного симптому визначається його локалізацією, інтенсивністю, часом прояву, тривалістю і деякими іншими параметрами.

Оскільки для більшості інфекційних захворювань характерна інтоксикація організму і підвищення температури, то біль майже завжди супроводжує дані захворювання.

Головні болі

При інфекційних захворюваннях біль найчастіше локалізується в області чола. Так, головний біль – частий симптом при грипі, тифі, малярії, менінгіті, туберкульозі, енцефаліті, паразитарних інвазіях та багатьох інших інфекціях.

При вираженій інтоксикації організму головний біль може супроводжуватися лихоманкою, ознобом, ломотою в суглобах і гіперемією шкірних покривів. У ряді випадків головний біль при інфекційних захворюваннях призводить до зниження психічної діяльності.

Біль у горлі

Біль у горлі спостерігається при інфекційних ураженнях ротоглотки і лімфаденоїдного кільця. Цей симптом характерний для ангіни, фарингіту, ларингіту, ротавірусних інфекцій, лістеріозу, аліментарної стрептококової інфекції.

Біль може віддавати у вухо, що може свідчити про розвиток запального процесу у вусі.

Болі в грудній клітці

Болі в грудній клітці спостерігаються при ентеровірусних інфекціях, зокрема, при епідемічній міалгії. Дане захворювання також супроводжується різкими болями в животі, сильним головним болем і неприємними відчуттями в серці.

Дряпаючі болі в загрудинній області часто вказує на грип. Сильні болі по ходу міжреберних нервів характерні для оперізуючого герпесу. Часто такий біль сприймають за стенокардію чи інфаркт міокарда.

Біль у животі

Сильні болі в животі з’являються при різних отруєннях, зокрема, при отруєннях грибами. Також болі в животі виникають при сальмонельозі, лептоспірозі, гострій дизентерії, вірусних гепатитах та інших інфекційних ураженнях органів травлення.

Найчастіше болі в животі пов’язані зі спазмом кишечника або його парезом. Больові відчуття також можуть виникати через збільшення печінки, селезінки, набряку жовчного міхура та підшлункової залози і парези сечового міхура.

Раптові болі в животі в поєднанні з нудотою, блювотою, діареєю найчастіше вказують на харчові токсикоінфекції.

Гострі болі в животі без чіткої локалізації часто вказують на непрохідність кишечника і не є симптомом інфекційних уражень організму.

Болі в правому та лівому підребер’ї

Больові відчуття і дискомфорт у правому підребер’ї, як правило, пов’язаний зі збільшенням печінки. Це може бути викликано вірусними гепатитами, а також холециститом – запаленням жовчного міхура. При цьому болі можуть віддавати в грудину або праву лопатку.

Болі в лівому підребер’ї можуть бути пов’язані зі збільшенням селезінки. Це може бути викликано малярією, вірусним цирозом, вісцерального лейшманіозу або інфекційний ендокардит.

Дифузні болі при інфекційних захворюваннях

Розлиті (дифузні) болі по всьому животі (переважно в мезогастральній області), як правило, відзначаються при гострих кишкових інфекціях, ентеритах та деяких інших інфекційних ураженнях внутрішніх органів.

Спастичний біль в товстій кишці можуть виникати при колітичній формі дизентерії або при ентероколітичній формі сальмонельозу. Спазми в сигмовидній кишці можуть відзначатися при дизентерії або амебіазі. Болі в правій клубовій області можуть вказувати на аденовірусні інфекції, кишковий ієрсиніоз, черевний тиф і амебіаз.

Болі внизу живота

Больові відчуття внизу живота, як правило, вказують на такі інфекційні захворювання, як простатит, уретрит, цистит та інші. У переважній більшості випадків такий симптом супроводжується розладами сечовипускання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЕРПЕС: ЩО З ЦИМ РОБИТИ?

СИМПТОМИ І ОЗНАКИ ГЕЛЬМІНТОЗУ

НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД ГЛИСТІВ