Відомо, що перебування на сонці не менше 5-30 хвилин два рази на тиждень може допомогти організму отримати необхідну кількість вітаміну D. згідно Dietary Reference Intake, людям у віці до 70 років необхідно не менше 600 МО цієї речовини в день, а дорослим старше 70 років – 800 МО.

Однак у жителів північних регіонів планети немає можливості проводити багато часу на сонці, тому інші способи підвищення рівня вітаміну в організмі мають вирішальне значення.

Одним з них може стати раціон харчування. Експерти розповіли про кращий сніданок, який забезпечить зарядом вітаміну D на залишок дня.

Читайте також:  До чого призводить сидячий спосіб життя

Хорошим джерелом цієї речовини є кілька популярних продуктів, наприклад, яйця, гриби і збагачене молоко. Але найбільше цього вітаміну міститься в жирній рибі.

Наприклад, в дослідженні Journal of Biochemistry and Molecular Biology говориться, що дикий лосось є одним з найкращих джерел вітаміну D: 988 МО в 100 г або 124% від денної норми потреби у вітаміні D.

Звичайно, мало хто буде готувати лосося на сніданок. Замість цього є простіший спосіб включити рибу в перший прийом їжі за день-з’їсти копчений лосось. Як правило, саме його використовують в бутербродах або як доповнення до яєць некруто.

Читайте також:  Вчені розповіли, як кілька тижнів без солодкого змінюють життя

Крім цього, одним з найсмачніших ранкових страв може стати омлет з копченим лососем і сиром бурсен. Подавати такий сніданок можна з чашкою кави і фруктами. Крім того, копчений лосось з овочевим салатом стане відмінним варіантом для пізнього сніданку.