Вітамін D необхідний організму для покращення здоров’я кісток та серця, а також для підтримки імунної системи, але саме його дефіцит стає типовою проблемою у сезон холодів.

Вітамін D є жиророзчинним вітаміном, який сприяє засвоєнню кальцію. Він також важливий для підтримки імунної системи та здоров’я серця, сприяє зменшенню запалення та стабілізації рівня цукру в крові. Також є дослідницькі дані про те, що вітамін D регулює настрій та зменшує депресію.

За словами фахівця, багато людей взимку відчувають погіршення самопочуття саме через брак цієї речовини.

Основним симптомом дефіциту вітаміну D є втома як фізична, так і розумова, пише The Times.

Інші названі лікарем симптоми його дефіциту включають:

  • Біль у кістках та м’язах.
  • Випадання волосся.
  • Перепади настрою, пригніченість, зневіра.

Лікар підкреслила: щоб задовольнити потребу організму у вітаміні D дуже важливо бувати на вулиці, особливо в сонячні дні, оскільки важливий вітамін виробляється тілом під впливом ультрафіолету.

«Якщо людина знаходиться в приміщенні (нехай навіть сидячи поруч із вікном у сонячну погоду), її організм не може виробляти вітамін D. Це пов’язано з тим, що ультрафіолетові промені групи В, що впливають на шкіру для її вироблення, не можуть пройти крізь скло» , – пояснила медик.

Крім того, вітамін D можна отримувати з харчових продуктів (у деякій кількості) та добавок. Печінка тріски, лосось та тунець, яловичина, яйця, гриби – все це його корисні джерела.

Говорячи про добавки, експерт зазначила: важливо не приймати дуже багато – велика кількість вітаміну може призвести до ураження серця, кісток, нирок.