Під деменцією розуміється ціла група симптомів, пов’язаних зі зниженням когнітивних здібностей. Найголовнішим фактором ризику є вік. Однак дослідження показують, що можна його знизити, якщо внести певні зміни в свій спосіб життя.

У новому дослідженні вчені з Франції виявили зв’язок між вживанням більшої кількості риби і зниженням ризику судинних захворювань головного мозку.

Судинні захворювання головного мозку включають пошкодження кровоносних судин головного мозку і є фактором ризику судинної деменції та інсульту. Зв’язок був найсильнішим у людей у віці 65-69 років.

Вчені з Університету Бордо проаналізували дані великого дослідження взаємозв’язку між судинними захворюваннями і деменцією. Для роботи були зібрані знімки МРТ 1,6 тис. осіб, у яких не було інсульту, серцево-судинних захворювань або деменції в анамнезі.

Читайте також:  6 ознак, що вам час до психолога

Учасники також заповнили анкету про свої дієтичні звички. Учасники були розділені на чотири групи залежно від того, як часто вони їли рибу: менше одного разу на тиждень, приблизно один раз на тиждень, два-три рази на тиждень або чотири і більше разів на тиждень.

Дослідники порівняли кількість ознак захворювань судин у людей у кожній групі. У учасників, які вказали, що їли більше риби, було менше ознак пошкодження при МРТ-скануванні мозку, ніж у тих, хто їв рибу рідше.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News