Денна сонливість може бути маркером небезпечних патологій, але з’ясовувати її справжню причину повинен лише лікар.

Невролог Михайло Тардов розповів, що денна сонливість восени та взимку – явище закономірне: практично всі в цю пору року відчувають її посилення та зниження працездатності, проблеми з концентрацією.

«Восени зменшується тривалість світлового дня, тому в нервовій системі виробляється менше активуючих речовин. Це і призводить до сонливості», – пояснив Тардов.

У деяких випадках втрата тонусу та сонливість відчуваються з великою силою. За словами експерта, найчастіше це відбувається через неякісне або нетривале нічний сон, неправильне харчування ввечері, дефіцит певних поживних речовин, недостатнє пиття води або гіпоксію, спричинену відсутністю свіжого повітря в приміщенні.

Але в деяких випадках сонливість говорити про серйозніші проблеми – наприклад, це може відбуватися внаслідок захворювань мозку, печінки, щитовидної залози. Тому, якщо сонливість відчувається відсутність видимих ​​чинників, необхідно перевіриться.

«Якщо сонливість вдень зберігається понад три тижні, то варто відвідати лікаря загальної практики», – дав пораду Михайло Тардов.