Любителям поспати в денний час варто бути обережнішими з подібною звичкою. Нові дані свідчать про те , що денний сон підвищує ризик передчасної смерті.

До таких висновків прийшли вчені з Кембріджського університету (Велика Британія). У їх дослідженні взяли участь більше 16 тисяч осіб , яких опитали на предмет їх звичок спати або не спати вдень . Потім вчені протягом 13 років спостерігали за цими людьми і зробили неприємне для любителів денного сну відкриття .

Виявилося , що люди у віці від 40 до 79 років , практикуючі сон вдень (близько години) , мали на 14 % більше шансів померти , в порівнянні з тими , хто не спав весь день.

Більш тривалий денний сон (більше години) збільшував ризик смерті на 32 % , говориться в дослідженні. Ризик смерті був пов’язаний , зокрема , з респіраторними захворюваннями. При цьому точна причина збільшення ризику смерті у тих, хто спить вдень , поки не відома. За словами вчених , в ході дослідження вони врахували всілякі фактори, що впливають на тривалість життя , такі як вік , стать, вага та інше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИСЛО ЗУБІВ ГОВОРИТЬ ПРО ХВОРОБИ ТА ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ

ЯКІ ЗВИЧКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ?