Як розповів у програмі «Про найголовніше» відомий лікар-дієтолог Михайло Гінзбург, є всім доступний продукт, здатний захистити людину від онкологічних захворювань і зміцнити кістки. Це звичайний горох.

Горох містить велику кількість білка і кремнію, які необхідні для синтезу колагену і еластину. Саме ці два елементи задіяні в процесах зміцнення кісток, суглобів, зв’язок і омолодження шкіри.

Крім того, горох може виступати в якості профілактичного засобу проти раку, зазначає Гінзбург. У ньому міститься нікотинова кислота, яка має протизапальну властивість. А високий вміст вітаміну В1 добре впливає на нервову систему і пам’ять.

Також горох містить малу кількість калорій і відмінно насичує, тому він корисний для тих, хто підтримує свою вагу в нормі.

Гінзбург нагадав, що у цього продукту є побічна дія: він викликає метеоризм, але роздратування кишечника може зійти нанівець, якщо вживати бобові в їжу регулярно.

Деякі фахівці відзначають, що не можна пити холодну воду після вживання горохових страв. При подагрі, порушеному кровообігу, холециститі, загостреннях захворювань шлунково-кишкового тракту і гострому нефриті горохові страви краще виключити з раціону.

Раніше Гінзбург розповів, що свіжовичавлений сік з капусти корисний, але в деяких випадках може викликати проблеми зі здоров’ям. Так, його не варто приймати людям, які мають проблеми з підвищеною кислотністю шлунка.