Захиститись від вірусів у зимовий час можна різними способами. Один із них – додавання до раціону певних продуктів. Науково доведено, що вони містять усі необхідні речовини для зміцнення імунітету.

Перед тим як включати у свій раціон ті чи інші продукти, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Завжди є ймовірність, що з медичних причин вам не можна їсти ту чи іншу їжу.

Ось десять продуктів, які зміцнять вашу імунну систему у зимовий період.

Апельсини. Деякі наукові дослідження доводять, що цитрусові справді мають імуностимулюючий ефект. Можливо, багато в чому пов’язано це з тим, що в цих фруктах міститься вітамін С. Причому в апельсинах – особливо великих кількостях. Подібним чином діє організм як сік, і свіжі фрукти. Крім того, до складу апельсинів входять корисні для імунітету клітковина, каротиноїди, флавоноїди, вітамін А.

Лимони та лайми. Вони також міститься багато вітаміну З, як й у апельсинах. Ще вони багаті антиоксидантами та імуномодуляторами, причому ці фрукти дуже легко додати практично будь-яку страву, пише Eat This, Not That.

Часник. Відрізняється цей продукт противірусними та антибактеріальними властивостями. Зазвичай це пов’язують із наявністю у його складі аліцину.

Чорниця. Нарівні з цитрусовими вона містить багато флавоноїдів (гесперидину). Дослідження демонструють, що гесперидин має протизапальний ефект.

Броколі та брюссельська капуста. Відомо, що до їх складу входить вітамін С. Також вони відрізняються антиоксидантними та антимікробними властивостями.

Шпинат та капуста. Вони вважаються джерелом вітаміну С, що зміцнює імунітет.

Морква. У ній особливо багато каротиноїдів, один з яких – бета-каротин. В організмі він перетворюється на вітамін А, що сприяє зміцненню імунітету.

Імбир. Найімовірніше, він має противірусні та антибактеріальні властивості. Також наукові дані показують, що він може допомогти як протизапальну сполуку у боротьбі зі шкідливим хронічним запаленням.

Яблука. Вони дозволять отримувати аскорбінову кислоту та флавоноїди, як і цитрусові, і корисні для організму з тих самих причин.

Зелений чай. Все завдяки тому, що до його складу входять дві важливі сполуки. Це теанін та флавоноїди.