Світовий фонд по дослідженню раку рекомендує дотримуватися дев’ять принципів, які, на думку експертів, допоможуть значно зменшити ймовірність розвитку онкології.

Принципи ці прості, і всі про них неодноразово чули. Але чути мало, важливо робити.

Отже, медики радять тримати вагу в нормі, займатися фізкультурою, не їсти висококалорійні продукти (ті, в яких містяться жири і цукор), кинути палити, скоротити вживання червоного м’яса. Також необхідно мінімізувати алкоголь, вживати менше солі, не відмовлятися від грудного вигодовування і не приймати БАДи для профілактики раку.

На сьогоднішній день відомо 200 факторів, що призводять до розвитку онкології. І на першому місці стоїть неправильне харчування. 35% злоякісних пухлин пов’язані саме з цим.

На другому місці знаходиться куріння, воно винне в 30% злоякісних пухлин.

Тобто все банально – потрібно відмовитися від шкідливих звичок, привести вагу в норму, і ризик раку скоротиться відразу і набагато, відзначають експерти. Однак чи багато хто може «принести такі жертви»? Ми відразу згадуємо міфічну знайому чи знайомого, які «пили-курили, їли одне м’ясо і дожили до 90 років».

Що стосується солі, то одне тільки скорочення її до норми (6 г в день) дозволить запобігти один з семи випадків раку шлунка, відзначається в дослідженні Всесвітнього фонду з дослідження раку. Ще це скоротить число випадків раку легенів, шлунка і мозку.

Особливо важливо дотримуватися цих принципів тим, чиї родичі хворіли на рак у віці до 45-50 років.