Кашель , який супроводжується блювотними позивами , може мати різне походження . Самолікування в даному випадку особливо небезпечно.

Кашель – поширений симптом різних захворювань , і сам по собі здатний довести людину і його близьких до виснаження . Але якщо кашель супроводжується блювотним рефлексом – це лякає , особливо якщо він з’явився у хворої дитини . Такий кашель як у дорослих , так і у маленьких пацієнтів , може говорити про небезпечне захворювання , і благополучний результат залежить від своєчасно встановленої причини і призначеного лікування .

Кашель до блювоти у дитини

У дітей кашель , супроводжуваний блювотою , зустрічається частіше у дорослих. Педіатри пояснюють це тим , що у дітей кашлевий і блювотний центри знаходяться близько і тісно взаємопов’язані.

Перше, що можна підозрювати у дитини, яка рве після нападу кашлю – це коклюш . Найяскравішою ознакою цього захворювання є сухий судомний нападоподібний кашель , який доходить до блювоти. Звичайні протикашльові препарати при коклюші безсилі : дитина намагається прокашлятися , його обличчя червоніє від напруги , він висовує язик . Може виникнути набряклість голосових зв’язок. Це небезпечно для здоров’я і життя дитини , тому лікування має проходити під пильним наглядом лікаря.

При коклюші кашель , який доходить до блювоти , як правило , виникає у дитини через 10-14 днів після перенесеної застуди. Діагноз « коклюш » ставиться або спростовується на підставі результатів аналізів.

Якщо коклюш як причина кашлю з блювотою виключений , то можна розглядати інші варіанти. Часто цей стан у дітей виникає на тлі застуди та ГРВІ . Але якщо хвороба запущена , то дитина не застрахована від розвитку бронхіту.

Ще однією розповсюдженою причиною блювоти при кашлі у дітей є нежить. Якщо дитина не висмаркувається , то слиз накопичується. Організм намагається позбутися її за допомогою інтенсивного кашлю , який часто доходить до блювоти. До речі , слиз може накопичуватися не тільки через застуду , а й на тлі алергії.

Лікування кашлю, що супроводжується блювотним рефлексом , залежить від того, яка причина його викликала . Одній дитині може знадобитися приймати протикашльові засоби , щоб придушити напади кашлю , а іншій потрібно допомогти стимулювати відхаркування . Самостійно вибирати методи боротьби з кашлем неприпустимо.

Кашель з блювотним рефлексом у дорослих

У дорослих людей кашель , що доводить до блювотного рефлексу , буває набагато рідше , ніж у дітей . Це пояснюється тим, що їх імунітет міцніший , тому простудні та запальні захворювання верхніх дихальних шляхів протікають легше . Але і у дорослих пацієнтів ГРЗ та бронхіти можуть супроводжуватися кашлем , який провокує блювоту. Чим важчий перебіг захворювання , тим вище ризик появи нападів блювоти при кашлі. Блювотний рефлекс під час сильного кашлю виникає в результаті подразнення рецепторів стінок горла. Поява кашлю з блювотою часто супроводжує ускладнену пневмонію або інші ускладнення з боку верхніх дихальних шляхів. Це становить небезпеку для здоров’я та життя. При пневмонії кашель спочатку глухий , через кілька днів починає відходити харкотиння . Вечорами кашель стає настільки інтенсивним , що може викликати блювоту. Стан супроводжується хворобливими відчуттями в грудній клітці.

Сильний кашель до блювоти , особливо вранці , може супроводжувати хронічний бронхіт. Основний симптом захворювання – приглушений кашель , напади якого повторюються на холодному повітрі або в запиленому приміщенні.

Кашель , що викликає блювотні позиви , може спостерігатися і при бронхіальній астмі , серцево-судинних захворюваннях , алергії , туберкульозі, раку легенів. Куріння , робота на підприємствах із забрудненим повітрям також можуть призводити до нападів доходить до блювоти сильного кашлю. У цьому випадку , кашель , в основному , сухий.

Як полегшити страждання?

До моменту звернення до лікаря для полегшення кашлю можна використовувати наступні рекомендації:

  • Тепле пиття і правильно підібране харчування . Добре діють молоко з медом , чай з малиною . Раціон хворого повинен містити свіжі овочі та фрукти , бути малокалорійним , щоб переварювання їжі не забирало у організму сили .
  • Спокій . Сприятливі умови сприяють ефективному лікуванню і швидкому одужанню .
  • Інгаляції з лікувальними травами. Вони допоможуть зробити кашель продуктивним.

Щоб допомогти дитині, у якої кашель ось-ось дійде до блювоти , підійміть його руки вгору: має настати полегшення. Якщо дитина ще не вміє сякатися , то промивайте йому носові ходи спеціальними розчинами. Постарайтеся навчити малюка спльовувати слиз через рот.

При наявності кашлю з блювотними позивами приймати ліки без призначення лікаря заборонено . Терапевт , педіатр або сімейний лікар виявить причину такого симптому і призначить адекватну терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НІЧНИЙ КАШЕЛЬ

КАШЕЛЬ І ПРОГУЛЯНКИ