ГоловнаНовини Здоров'яЗміни в мозку при хворобі Альцгеймера починаються до 40 років

Зміни в мозку при хворобі Альцгеймера починаються до 40 років

Втрата мозку стала видимою: вчені вивчили, як мозок змінюється в ході хвороби Альцгеймера. Моделювання, засноване на зображеннях МРТ, показує, що скорочення мозку видно у віці до 40 років – зміни починаються в гіпокампі. Результати хочуть використовувати для нових методів раннього виявлення.

Хвороба Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера – поширене нейродегенеративне захворювання. Незважаючи на інтенсивні дослідження, до цих пір немає ліків від цієї специфічної форми деменції. Існуючі препарати уповільнюють прогресуюче руйнування клітин мозку. У більшості випадків хвороба розпізнається, коли у пацієнтів є психічні порушення.

Починається в гіпокампі

Результат: згідно з моделюванням, перші значні відхилення відбуваються у віці до 40 років. Втрати відбуваються в гіпокампі. За словами вчених, отриманий результат узгоджується з тривалими дослідженнями, де спостерігали людей з генетичною схильністю.

Читайте також:  Хвороби, при яких вітаміни і мікроелементи можуть серйозно нашкодити

У віці 40 років обсяг мигдалини в ураженому мозку починає значно відхилятися від здорової норми.

“Ця область стискається так само, як гіпокамп. Моделювання вказує на раннє розширення бічних шлуночків-порожнин, заповнених мозковою рідиною, а іноді стають більше, ніж у здорових людей (зі збільшенням віку)”, – кажуть вчені.

Значення для терапії

Раннє виявлення захворювання дозволить розробити нові препарати, які запобігають деградації мозку. Але тільки у випадку, якщо концепція вірна.

“Якщо, всупереч припущенню, зміни відбуваються раптово, а не поступово, наша модель не підходить”, – пишуть дослідники. – “Сьогодні ми не бачимо кращого способу імітувати перебіг Альцгеймера”.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News