В Україні приблизно кожен шостий дорослий стикається з безпліддям протягом життя, що складає 17% подружніх пар. До причин порушення фертильності, крім зовнішніх факторів, таких як стрес і неправильне харчування, відносяться генетичні та гормональні захворювання. Першим і найважливішим кроком до визначення причин безпліддя є комплексна діагностика.

Безпліддя: зіткнення з реальністю

У житті подружньої пари настає момент, коли двоє людей приймають важливе рішення. Вони починають мріяти про майбутнє батьківство та планують спільне життя. Однак трапляється й так, що всі спроби зачати дитину виявляються марними, а тести на вагітність продовжують показувати одну смужку. У цей момент пара починає ставити питання, а чи все в порядку з їх репродуктивним здоров’ям. Приблизно так починаються історії більшості людей, які зіткнулися з проблемою безпліддя. 

Якщо минають місяці і вагітність не настає, час подумати про професійну допомогу. Іноді, щоб здійснити мрію про народження дитини, потрібна експертна медична підтримка. Не відкладайте вирішення проблеми на потім, почніть шукати причину вже.

Порушення фертильності: коли варто звернутися за допомогою?

Якомога швидше! Час працює не на вас. Червоний вогник повинен загорітися, якщо вагітність не настала після року регулярних статевих відносин без використання засобів контрацепції. У цьому випадку варто проконсультуватися з фахівцем із лікування безпліддя та провести комплексне діагностичне обстеження.

Якщо жіночий репродуктивний вік старше 35, їй треба реагувати швидше. Діагностику безпліддя варто почати вже після 6 місяців не настання вагітності.

Що може викликати безпліддя?

Існує багато причин порушень фертильності. За статистикою, проблема безпліддя зачіпає жінок та чоловіків рівною мірою. До найчастіших причин належать:

  • різні види порушень овуляції;
  • гормональніі порушення;
  • зниження оваріального резерву (запасу яйцеклітин);
  • ендометріоз;
  • непрохідність маткових труб;
  • новоутворення матки або ендометрію (поліпи, фіброміоми);
  • хромосомні порушення;
  • низька якість сперми.

Визначення причини безпліддя є підставою для початку обстеження. Діагностика безпліддя вимагає проведення певних досліджень і залучення фахівців різних областей медицини. На щастя, поява останнім часом прогресивних медичних технологій дозволяє ефективно діагностувати й лікувати безпліддя.

Який фактор потребує особливої уваги?

Діагностику та лікування безпліддя необхідно проводити в спеціалізованому центрі. Краще вибирати клініку з великим досвідом роботи, високою експертністю лікарів та сучасним обладнанням, що дозволяє визначити причини не настання вагітності  і провести ефективне лікування. Також має значення наявність вузькопрофільних фахівців, таких як уролог-андролог, гінеколог-ендокринолог, ембріолог, репродуктолог, генетик, психолог.

Таким центром, безсумнівно, є клініка репродуктивної медицини «Репролайф», яка вже багато років спеціалізується на комплексному лікуванні безпліддя. Центр має сучасну технологічну базу. Клініка надає пацієнтам широкий спектр послуг, починаючи від якісної діагностики безпліддя та закінчуючи ефективними допоміжними репродуктивними технологіями. За роки роботи фахівці центру «Репролайф» змогли допомогти тисячам парам втілити їхню головну мрію в життя.

*На правах реклами