Дієта, багата на свіжі фрукти, овочі та рибу, може знизити ризик розвитку деменції.

Хоча деякі фактори ризику деменції, такі як вік та гени, не підлягають обговоренню, дослідження показують, що існують способи змінити свій ризик, пише CNN. Здоровий спосіб життя є основою хорошого здоров’я, дієта є його основним стовпом. Тепер нове дослідження показує, що певні продукти разом один з одним можуть знизити ризик хвороби Альцгеймера та інших видів деменції.

Харчування на шляху до зниження ризику деменції може здатися надто хорошим, щоб бути правдою, але здорове харчування насправді є одним із найбільших знарядь, яке ви можете додати до свого арсеналу захисту.

Дослідницька група виявила, що середземноморська дієта може знизити ризик деменції майже на чверть. Цей тип дієти, заснований на суперпродуктах, таких як фрукти, овочі, горіхи та морепродукти, містить поживні речовини, які допомагають збільшити приплив крові до мозку.

У учасників, які їли найбільше цих продуктів, ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера та інших форм деменції була на 23% нижчою. Як випливає з назви, дієта поєднує у собі автентичний спосіб життя людей, що живуть на березі Середземного моря.

Залежно від конкретної країни, дієта трохи відрізняється по регіонах, але, як правило, багата овочами, фруктами, бобовими, горіхами, бобами, злаками, зерном, рибою та оливковою олією.

«Ці результати наголошують на важливості дієтичних втручань у майбутніх стратегіях профілактики — незалежно від генетичної схильності».

Цікаво, що середземноморська дієта виявилася навіть корисною для тих, хто має ген АРОЕ, пов’язаний з вищим ризиком хвороби Альцгеймера.