Червоний, зелений або бурий виноград – смачна і корисна закуска практично в будь-який час. Ці маленькі круглі ягоди зі своїм солодким і соковитим смаком – справжні цукерки природи. Заправлені в курячий салат, майстерно задрапіровані на м’ясній дошці або в якості полудня з цілісних продуктів, вони додадуть кольору і поживних речовин в щоденний раціон без зайвого клопоту. Тим часом, багатьом людям, залежним від розріджують кров препаратів, часом рекомендують побоюватися винограду. Однак, як підкреслює дієтологиня Келсі Лоренц, боятися тут насправді практично нічого.

Разом з достатком антиоксидантів і великою кількістю клітковини, всередині кожної ягоди є ще один живильний елемент, про який мало хто знає – це вітамін К. У порції винограду на одну чашку міститься 22 мікрограма цього мікроелемента, що становить близько 24% рекомендованої добової норми для жінок і 18% – для чоловіків. І для більшості людей отримання великої кількості вітаміну К-це дуже корисно.

Читайте також:  Дієтологи розвінчали міфи про користь селери, шоколаду та свіжовичавленого соку

“Вітамін K є одним з основних поживних речовин, які допомагають крові згортатися”, – стверджує досвідчена дієтологиня Келсі Лоренц. При цьому, дефіцит даного компонента може привести до збільшення гематом або сильних кровотеч в разі порізу, оскільки в організмі його недостатньо для забезпечення згортання крові.

У той же час, якщо людина приймає препарати, що розріджують кров, не потрібно панікувати або навіть виключати виноград зі свого раціону. «Вживання винограду не повинно викликати особливого занепокоєння, якщо ви приймаєте розріджують кров ліки, але в залежності від порцій і кількості інших продуктів з помірним вмістом вітаміну К, які ви їсте, вони можуть мати значення», – пояснює Лоренц.

Читайте також:  Лікар назвав вітаміни для захисту від зниженого тиску

Вона рекомендує використовувати таблицю продуктів з високим, помірним і низьким вмістом вітаміну К, щоб щодня брати приблизно однакову кількість з кожної групи. Якщо виноград регулярно входить у ваш раціон – відмінно! Просто пам’ятайте, що при прийомі цих ліків ключовим моментом є послідовність в дієті.

“Що стосується розріджують кров препаратів, то в цьому випадку важливо підтримувати постійне споживання вітаміну К”, – говорить Лоренц. «Якщо ви збираєтеся їсти більше продуктів з вітаміном К, наприклад, коли у вашому саду росте свіжий шпинат, обов’язково попередьте про це лікаря, перш ніж збільшувати споживання, а також зверніться за консультацією знову, коли ви його знизите.»

Читайте також:  Як підготувати організм до осені: рекомендації терапевта і психолога

Джерело: eatthis.com

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News