На думку фахівця, гречка і ячмінь є найкориснішими крупами в українських магазинах, тоді як манка і рис можуть швидше нашкодити.

Дієтолог Олена Соломатіна розповіла про корисні і шкідливі крупи, що продаються в магазинах. В Україні популярність круп помітно зростає, проте фахівець зауважила, що «серед круп є дуже корисні, а є й такі, від яких збільшуються вага і ймовірність захворювання на цукровий діабет».

Думка експерта така: у співвідношенні “ціна-якість” кращими варіантами є вівсянка (вимагає варіння) і гречка. Соломатіна пояснила, що гречка містить багато білка (понад 12 відсотків) і відрізняється найвищим рівнем заліза серед круп. Крім того, гречка дає організму вітамін Р, важливий для капілярів, а також антиоксидант кверцетин, що сприяє раковій профілактиці.

Що стосується вівсянки, то в ній міститься багато корисних для оздоровлення кишечника і схуднення харчових волокон, а також вітамінів групи В і магнію, важливого для хорошого стану нервової системи. Крім того, у вівсянці багато бета-глюканів, речовин, здатних знижувати рівень холестерину.

Ячмінна крупа, вважає фахівець, – третя за ступенем корисності.

«В ячмінній каші міститься 10 відсотків клітковини і до 66 відсотків складних вуглеводів, які повільно засвоюються, не допускаючи різких стрибків рівня цукру в крові. Ячмінну кашу потрібно включати в раціон людей, які страждають від цукрового діабету», – дала рада експерт.

У свою чергу, манка і білий рис, за словами Олени Соломатиної, можуть бути доречні в раціоні лише при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. У цих крупах дуже мало вітамінів і мінеральних речовин, але дуже багато «швидких» вуглеводів, з-за яких вони різко підвищують рівень цукру в крові, поділилася вона.

Джерело: МедікФорум