Хоча про проблеми з печінкою часто свідчить пожовтіння шкіри, існують і інші симптоми цирозу. Лікарі з Великобританії вирішили назвати головні ознаки цієї хронічної хвороби.

Співробітники Університету Сутгемптона і національної служби охорони здоров’я стверджують, що про цироз печінки може говорити і такий нешкідливий симптом, як діарея, передає Express.

Через проблеми з фільтрацією токсинів порушується робота шлунково-кишкового тракту, а за нею і всього мікробіома. Також фахівці радять звернути увагу на незрозумілі зміни в плані апетиту, настрою і хворобливих відчуттів в області шлунка. Щоб уникнути такої недуги, варто дотримуватися ряду рекомендацій.

По-перше, експерти радять мінімізувати стрес у повсякденному житті, який заважає відновленню клітин печінки. По-друге, найчастішою причиною гепатозу вважається зловживання алкоголем.

Спиртне призводить до атрофії декількох відділів цього органу, який починає покриватися сполучною тканиною. В кінцевому підсумку хворого чекає печінкова недостатність або злоякісна пухлина, який загрожує летальним результатом.