Страждаєте безсонням, не поспішайте приймати медикаменти. Спробуйте дотримуватися правил.

Для початку розберемося, що таке безсоння. Це напружена боротьба людини за сон. Людина лягає в ліжко, пристрасно хоче заснути, хвилюється, боїться, що сон не прийде, і сон не приходить. Потім людина починає приймати снодійні, які допомагають їй заснути. Але це не здоровий сон.

Однак, снодійні не прибирають причину, яка винна в безсонні. Вони не дарують людині здоровий сон, що приносить повноцінний відпочинок, а просто вимикає. Більше того, снодійні викликають звикання, і людина потрапляє в замкнуте коло, з якого важко знайти вихід. Що ж робити?

Для початку давайте звернемо увагу на статистику. Хто, по більшій частині, страждає безсонням? Не схильні до цієї напасті люди фізичної праці. Водночас, у більшості людей, що мають невелике фізичне навантаження протягом дня, безсоння стає професійним захворюванням. Причина? Людина завантажує свій розум і нервову систему і не дає навантаження своєму тілу.

Вихід з цього простий. Потрібно відмовитися від їжі перед сном. Вечеря повинна бути не пізніше, ніж за дві-три години до відходу до сну. Перед сном тільки склянку молока з медом або трав’яний чай. Подаруйте собі фізичне навантаження. В ідеалі – це годинна прогулянка після роботи. В ній і фізичне навантаження, і свіже повітря, і можливість відволіктися від робочого ритму. І, нарешті, легке читання перед сном. Саме, книги, а не чати в соцмережах! Легкий цікавий роман відверне від нагальних справ і проводить до воріт сну.