Певна кількість яєць протягом тижня допомагає скоротити рівні холестерину у крові людини. Рекомендації озвучив китайський дієтолог Лі Юаньюан.

У складі яєць багато корисних речовин, включаючи білок, лецитин, вітаміни. Багато хто вважає за краще їсти цей продукт на сніданок, оскільки він поживний. Проте останнім часом популярною стає думка, що саме яйця провокують підвищення рівня ліпідів у крові.

Насправді проведене в рамках проекту China-PAR дослідження демонструє, що включення до раціону від трьох до шести яєць на тиждень навпаки позитивно позначається на вмісті холестерину. Якщо ж з’їдати більше зазначеної норми, то справді можливий негативний ефект, попередив дієтолог.

Читайте також:  Увага на нігті: що вони можуть розповісти про ваше здоров'я?

У жовтку насправді є холестерин, проте він не провокуватиме негативні процеси в організмі, якщо у людини нормальний метаболізм. У яйцях достатньо мононенасичених та поліненасичених жирних кислот, а також ДГК, всі вони корисні для жирності крові. У продукті є бетаїн, лютеїн, зеаксантин та вітаміни групи В, які сприятливо впливають на роботу серцево-судинної системи.

За словами експерта, на день зазвичай достатньо з’їдати одне яйце. Найкраще вживати яйця-пашот, проварюючи їх у воді протягом 3-5 хвилин.

Перетравлені або недоварені вони втрачають значну частку своїх поживних речовин. Добре комбінувати продукт з рослинною їжею, щоб таким чином знижувати рівні холестерину, що надходить в організм.

Читайте також:  Чи може сидяча робота приводити до каменів у нирках: пояснює лікар