Найважливіше в харчуванні навесні – забезпечити організм вітамінами і мікроелементами.

Ми всі з нетерпінням чекаємо приходу весни , як чогось приємного і даруючого нам позитивні відчуття . Але для нашого організму весна – досить важкий час, який ми часто зустрічаємо на піку авітамінозу. У цей час року імунна система стає найбільш чутливою , і ми ризикуємо «підхопити» застуду чи «заробити» якусь іншу хворобу . Але ми в змозі допомогти організму адаптуватися до зміни сезонів , і одним з важливих пунктів у списку дій , які необхідно вчинити для цього є перехід на весняне харчування .

Чому весняний раціон повинен відрізнятися від зимового ?

За допомогою правильного харчування ми повинні допомагати організму перебувати в « боєздатному » стані. Але чому правила харчування мають відмінності в різний час року ?

 • Навесні потрібно менше калорій. Взимку організм був змушений витрачати багато енергії на обігрів себе . Тому ми їли більше калорійної їжі . Але навесні кліматичні умови вже не так екстремальні й нам пора зменшити кількість калорій у меню.
 • Стандартна проблема весни – авітаміноз. У цей час року організм людини традиційно недоотримує вітамінів. Це пов’язано із зменшенням в нашому раціоні овочів і фруктів в зимово -весняний період , а також із зменшенням кількості вітамінів в урожаї овочів і фруктів минулого року. До весни авітаміноз часто стає хронічним. Але ми в змозі це змінити , якщо серйозно підійдемо до проблеми.
 • Сезонне зниження імунітету. Необхідність взимку боротися з несприятливими кліматичними умовами і авітаміноз призводять до того , що навесні ми часто отримуємо ослаблений імунітет. Змінити цю ситуацію можна за допомогою корекції раціону харчування.
 • Загострення хронічних захворювань. Осінь і весна – час загострень – це знають всі « хроніки ». Але загострення можна уникнути або послабити якщо обмежити себе у вживанні «неправильних » продуктів . Особливо це актуально для людей з хронічними хворобами шлунково-кишкового тракту.

Весняна дієта

Весняна дієта – це не жорсткий звід правил , на зразок дієти при певних хворобах . Це всього лише ряд рекомендацій при виборі продуктів харчування. Раціон може змінюватися в залежності від ваших кулінарних уподобань . Є тільки одне головне правило: потрібно стежити за тим , щоб організм отримував всі необхідні речовини , особливо вітаміни.

 • Їжте більше фруктів. Заведіть правило , щодня з’їдати , як мінімум : яблуко , банан , апельсин.
 • Щодня їжте овочі. Овочеві салати і тушковані овочі допоможуть боротися з авітамінозом .
 • Незамінна частина раціону – білки. Достатня кількість білків допоможе імунній системі бути в нормі. Добре використовувати як білковий продукт морську рибу. Крім білка вона забезпечить організм йодом , фосфором , кальцієм і ненасиченими жирними кислотами.
 • Використовуйте рослинні жири , готуйте салати з нерафінованою олією .
 • Актуальні складні вуглеводи. Для цього в меню потрібні каші з цільного зерна.
 • Соки , морси , мед особливо корисні у весняний час .
 • Трав’яний чай допоможе підтримати імунну систему.
 • Свіжа зелень. Вводимо свіжу петрушку , кріп , зелену цибулю – це відмінне джерело вітамінів і мікроелементів.
Обережно , «весняні небезпеки» в їжі

Наприкінці зими в овочах і фруктах , вирощених минулого літа , кількість вітамінів сильно зменшується. Ми про це знаємо , і тому « рука тягнеться » до свіжих продуктів , вирощених в парниках. Але недобросовісні виробники в гонитві за прибутком можуть використовувати ударні дози добрив і пестицидів , що небезпечно для нас. Це не означає , що від цих продуктів потрібно відмовлятися зовсім . Просто до покупки «свіжих вітамінів » варто підходити з особливою ретельністю.

 • Не купуйте продукцію , яка реалізується у випадкових торгових точках , начебто узбіч у дороги або стихійних ринків . Купуйте овочі і фрукти тільки в спеціалізованих торгових точках.
 • Поцікавтеся у продавця, чи є лабораторний висновок про цю продукцію .
 • Не купуйте овочі та фрукти , які виглядають незвично: занадто великі , з надзвичайно яскравим забарвленням , зайво блискучі.
Позбавляємо продукти від нітратів

Якщо куплені ранні овочі і фрукти піддати ряду нескладних процедур , то в їжу потрапить на 10-50 % менше небезпечних для нашого організму нітратів.

 • Велика частина нітратів сконцентрована в шкірці , тому ретельно мийте фрукти і овочі , або счищайте шкірку .
 • Інше місце , де накопичуються нітрати , – це підстави плодів , стебла , черешки , качан ( у капусти ) . Тому від цих частин рослин краще позбавлятися.
 • Знизити концентрацію агрохімії можна вимочуючи в декілька заходів по 15-30 хвилин овочі у воді. Воду можна підсолити або додати туди лимонний сік.

Ретельно підбираючи продукти для свого раціону , ми в змозі зробити наше харчування максимально корисним , допомогти організму комфортно зустріти весну і насолодитися цим прекрасним часом року !