Дослідження показало, що шлях розвитку серцевої недостатності у жінок є іншим, ніж у чоловіків. Такого висновку дійшли вчені зі Smidt Heart Institute.

Вперше в історії науки дослідники виявили інший шлях розвитку серцевої недостатності у жінок, ніж у чоловіків. І тому застосовувалися нові засоби візуальної діагностики, розроблені самими дослідниками, пише Express.

Вони вважають, що ці гендерні відмінності пов’язані зі змінами на клітинному рівні в серцевому м’язі та навколишніх тканинах. Цілком можливо, що отримані дані будуть використовуватися для спрямованішого лікування жінок від серцевої недостатності.

Вже давно відомо, що з віком жіночі серця мають товстіші стінки, вони сильніше зменшуються в розмірах, скорочуються швидше та інтенсивніше, ніж чоловічі.

Ці структурні зміни можна побачити неозброєним оком, але потрібна чутливіша і докладніша візуалізація для розуміння того, як патології даного органу призводять до серцевої недостатності. Вчені виявили мікроструктурні зміни тканин серцевого м’яза, що передбачають серцеву недостатність саме у жінок.

Цілком імовірно ці зміни є результатом накопичення великої кількості рубців у серці жінок у порівнянні з чоловіками. Рубцюванню сприяє фіброз, а це призводить до порушення функції серця та клінічних симптомів серцевої недостатності. Цей процес може бути однією з ключових причин того, чому у жінок із віком серцева недостатність розвивається частіше, ніж у чоловіків, але при збереженій фракцією викиду.