Лікарі попереджають, що деяким людям варто бути обережними з вживанням чорного чаю, щоб не наражати своє здоров’я на ризик. Кайл Копп, відомий дієтолог із США, звернув увагу на потенційні небезпеки, пов’язані із вживанням цього напою.

Особливо це стосується людей, схильних до утворення каменів у нирках або страждають на хронічні захворювання нирок. Чорний чай містить високий рівень оксалатів, органічних кислот, які можуть сприяти утворенню каменів у нирках, зв’язуючись з мінералами, такими як кальцій.

Більше того, надмірне вживання дуже гарячого чорного чаю (температурою понад 60 градусів) може пошкодити слизову оболонку стравоходу, що, у свою чергу, збільшує ризик розвитку раку стравоходу.

Читайте також:  Як розпізнати цукровий діабет

Для зниження ризику та насолоди всіма благами чаю, Кайл Копп рекомендує пити щодня по чашці чорного, зеленого та білого чаю, приготованих із рослини Camellia sinensis. Також варто звернути увагу на чайний гриб, який є ферментованим чорним чаєм з пробіотиками — корисними для травлення організму.

Крім традиційного чорного чаю, слід вживати трав’яні чаї, які можуть успішно замінити звичний чай у різних ситуаціях. Наприклад, ромашковий чай може допомогти впоратися з безсонням, імбирний – з усуненням розладу шлунка, а м’ятний – з полегшенням закладеності носа та застуди.

Для збереження корисних властивостей чаю важливо не вживати його занадто гарячим, щоб уникнути пошкодження слизової оболонки та можливих ускладнень. Також слід обмежити використання добавок, таких як молоко, цукор та мед, щоб уникнути негативних наслідків для здоров’я, пов’язаних із надмірним споживанням цукру.

Читайте також:  Онколог назвав 4 тривожні ознаки раку шлунка на початковій стадії

Джерело: Здоровя