Нове дослідження показує, що активне вживання фруктів і овочів в комбінації з фізичними навантаженнями підвищує рівень щастя. Хвороби, пов’язані з неправильним способом життя, якраз і призводять до нещастя, оскільки погіршують стан здоров’я.

Дослідження довело, що вживання фруктів і овочів укупі з регулярними фізичними навантаженнями підвищує рівень щастя. Наука і раніше виявляла зв’язок між способом життя і благополуччям людини, і посилання на ці дослідження активно використовувалися в кампаніях громадської охорони здоров’я, які заохочували здорове харчування і спорт.

Проте нові результати показали, що існує позитивний причинно-наслідковий зв’язок між способом життя та задоволенням від самого життя.

Читайте також:  Три суто чоловічі проблеми через поганий сон

Це перше в своєму роді дослідження, що розкриває цю зв’язок між щастям, вживанням фруктів і овочів і фізичними навантаженнями. Воно не узагальнює взаємозв’язок, а конкретизує її.

Авторами дослідження є вчені з університетів Кента і Рідінга з Великобританії. Вони використовували метод інструментальних змінних, щоб відфільтрувати будь-який ефект щастя та способу життя.

Дослідження показує, що ми щасливі, з більшою ймовірністю, за рахунок вживання фруктів і овочів і фізичних навантажень, а не навпаки. Отримані дані показують, що здатність людей відкладати задоволеність і використовувати самоконтроль відіграє дуже важливу роль у прийнятті рішень, пов’язаних зі способом життя.

Читайте також:  Статини: побічний ефект, який впливає на ходьбу протягом 6 місяців застосування

А це, в свою чергу, робить позитивний вплив на благополуччя. Також, якщо вірити результатам дослідження, чоловіки більше тренуються, а жінки більш активно налягають на фрукти і овочі. Підсумки цього цікавого дослідження опубліковані в Journal of Happiness Studies.