Команда вчених з Лондонського Королівського коледжу провела ряд досліджень, щоб більш детально вивчити шкірні висипання. Фахівці назвали несподівану користь прищів.

В ході наукової роботи дослідники взяли зразки шкіри у 1 тисячі 205 жінок-близнят, у четвертої частини з яких спостерігалися акне. Після проведеного аналізу з’ясувалося, що у учасниць експерименту з висипаннями теломери значно довші, ніж у інших. Фахівці порівнюють кінцеві ділянки хромосом з ковпачками для каблуків, які захищають їх від зношування. З віком вони стають менше, і чим вони міцніші, тим повільніше людина старіє.

Як передає зарубіжне інтернет-видання National Geographic, посилаючись на слова провідного автора дослідження, прищі на шкірі вважаються гарантією довгого життя і гарного зовнішнього вигляду в зрілому віці.

Примітно, що у людей з висипаннями ген p53 менш виражений. Відомо, що він запускає регульовану загибель клітин, яку називають апоптозом. Фахівці мають намір більш детально вивчити це, щоб визначити, чи можна його контролювати і впливати на природні процеси шкірного покриву.