Дієтолог-ендокринолог Альбіна Комісарова розповіла, що таке інтервальне голодування, кому воно підходить, а кому краще утриматися від цього методу.

«Інтервальне голодування – метод харчування, при якому доба або цілий тиждень поділяються на 2 тимчасові проміжки, в один з яких ви їсте, а в інший голодуєте. Ось і вся суть», – каже лікар.

Найчастіше використовується схема 16/8 (16 годин голодуєте, в 8-годинний проміжок можна їсти). При такому порядку виключається один прийом їжі – сніданок або вечеря. Тобто витримати досить просто.

Але чи взагалі є сенс у такій схемі харчування? Популярність інтервальному голодуванню принесли дослідження вченого Есінорі Осумі, який відкрив механізм аутофагії. Суть його полягає в тому, що за певних умов включаються молекулярні механізми та клітини починають перетравлювати свої компоненти. Створити ці умови таки допомагає інтервальне голодування.

При цьому лікар зазначає, що худнути при інтервальному голодуванні нам допомагає не сам голод, а лише дефіцит калорій, які він створює внаслідок меншого споживання їжі. Мінус один прийом їжі – означає мінус певну кількість калорій. Все просто.

Якщо ж у відведений для їжі годинник об’їдатися і надолужувати втрачене, ніякого ефекту не буде – ви не почнете худнути.

Кому експерт не рекомендує інтервального голодування? Тим, хто активно займається спортом і не може жити без сніданків та вечерь. Наприклад, ви дуже рано встаєте або, навпаки, пізно лягаєте спати. Третій прийом їжі вам буде просто необхідним.

Якщо ви вирішили перейти на інтервальне голодування, перш ніж розпочати, обов’язково проконсультуйтеся зі спеціалістом, бажано з лікарем.

Для найбільшої ефективності та мінімізації можливих негативних наслідків лікар рекомендує поєднувати ІГ з «методом тарілки», про який ми писали раніше.