Про те, що станеться з організмом, якщо відмовитися від цукру або хоча б різко знизити його частку в своєму раціоні, розповіла ендокринолог Тетяна Бочарова.

Якщо ви не побачили на етикетці продукту слова “цукор”, це не означає, що його там немає. Він може фігурувати під кількома назвами, наприклад, гідролізований крохмаль, патока, фруктоза, мальтоза і так далі. Так що повністю відмовитися від цукру дуже важко. Однак справа в тому, що ми їмо його занадто багато, і тому якщо ми хоча б почнемо контролювати його вживання, то організм буде нам вдячний.

Щоб відмова пройшла вдало і не було зривів, Бочарова рекомендує наїдатися під час основних прийомів їжі, а також включити в раціон повільні вуглеводи, наприклад, макарони і крупи. Це дозволить довгий час відчувати себе ситим і не тягати шматки цілий день.

Спеціалістка зазначає, що вже в перший день такого харчування ви відчуєте себе ввечері бадьоріше, ніж зазвичай. День пройде без стрибків рівня глюкози, і настрій буде рівним.

Більш помітними зміни стануть через місяць: відмова від солодкого вплине на всі системи організму — від шлунково-кишкового тракту до гормонів. За словами ендокринолога, покращиться обмін речовин, зникне безсоння, вага знизиться.

Через рік покращиться імунна система. Вага знизиться, причому безповоротно (якщо, звичайно, не повернуться до колишнього харчування). А ще ви будете рідше відвідувати стоматолога, оскільки в результаті розщеплення цукру в роті утворюється кислота, яка пошкоджує поверхню зубів, що призводить до карієсу та інших проблем.