На проблеми зі шлунком можуть вказувати такі симптоми, як підвищене газоутворення, діарея, запори. Крім того, про неправильну роботу травної системи часто свідчать поганий стан волосся і недолік енергії. Все це означає, що організм не отримує необхідних корисних речовин.

Щоб шлунково-кишковий тракт (ШКТ) працював правильно, потрібні зміни в харчуванні. Продукти, які володіють «привабливим» смаком, можуть завдавати здоров’ю серйозної шкоди, попередили фахівці. До них відноситься і червоне м’ясо через високий вміст в ньому насичених жирів. Як повідомляє World Health, регулярне споживання такого продукту може привести до небезпечних захворювань, в тому числі і раку кишечника.

Читайте також:  5 багатих кальцієм фруктів для кісток і зубів

Практично не приносять користь шлунку і перероблені м’ясні вироби – ковбаси і сосиски. Вони містять велику кількість жирів і нітратів. Їх вживання також сприяє розвитку онкологічних захворювань.

Серед найкорисніших для шлунково-кишкового тракту дієтологи називають продукти, багаті харчовими волокнами. До них відносяться бобові, насіння, овочі та фрукти. Також для травлення необхідне вироблення корисних бактерій пребіотиків і пробіотиків. Їх основні джерела – сочевиця, цибуля, часник, банани і спаржа.

Крім того, для правильної роботи шлунка і кишечника необхідно пити більше води. Без неї неможливо засвоєння продуктів. Особливо важливо пам’ятати про питний режим в жарку погоду.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News