Хоча банани в цілому вважаються корисною ягодою, їх надмірне вживання може мати негативні наслідки. Про це любителів даного продукту попередили дієтологи.

Банани мають в своєму складі багато вітамінів і корисних мікроелементів. Крім того, в порівнянні з рядом фруктом вони також є зручним рішенням для швидкого перекусу, оскільки досить зняти шкірку і немає потреби бруднити руки.

У плоді міститься багато калію, але надлишок останнього в кровотоці загрожує розвитком гіперкаліємії. Так називають стан, при якому рівень мінералу перевищує норму. Якщо проблему ігнорувати, вона може стати причиною серйозних неприємностей з серцем, попереджають експерти. Крім того, існує загроза прояву м’язової слабкості і тимчасового паралічу.

Читайте також:  Тютюновий дим може прискорити біологічне старіння

Найчастіше викликана гіперкаліємія гострою нирковою недостатністю і хронічними недугами нирок. Однак дослідження фахівців Національного інституту психічного здоров’я пов’язало випадок прояву проблеми з надмірним споживанням бананів.

Пацієнт, який зіткнувся із зазначеним станом з’їдав за день більше 20 бананів. Доктор медицини з клініки Манго Ембер О’Брайен попередив, що доза калію не повинна перевищувати на добу 18 грамів, в іншому випадку у дорослих підвищується ризик гіперкаліємії.

В одному банані міститься в середньому 420 міліграмів калію, тому загрозу представляє споживання великої кількості бананів. Крім того, калій надходить в організм і з інших продуктів, наприклад, авокадо або шпинату.

Читайте також:  Які продукти включити в раціон восени

Деякі категорії громадян мають підвищений ризик зіткнутися з надлишком згаданого мінералу. Це, наприклад, особи з хронічними захворюваннями нирок, діабетом або навіть ті, хто приймає ліки від кров’яного тиску, що впливають на рівень калію.

Джерело: eatthis.com

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News