Вчені попереджають: далеко не весь ЗСЖ дійсно корисний для здоров’я.

Сто з гаком років тому дамам для підтримки здоров’я на повному серйозі лікарі рекомендували пити оцет, а якихось 50 років тому-пересмажуватися на сонечку. Кожне десятиліття змінюють правила здорового способу життя – і важливо вчасно помітити, чи не застаріли наші переконання? Не приводять наші здорові звички нас прямо в кабінет лікаря? Ми зібрали кілька принципів ЗСЖ, від яких, згідно з новим дослідженням, більше шкоди, ніж користі — перевірте, чи не пора і вам відмовитися від цих «здорових» правил?

Їсти вівсянку на сніданок

Вівсяна каша, зварена з цільних зерен, з додаванням ягід, горіхів і сухофруктів — що може бути краще і корисніше? Практично, нічого — але за умови, що ви не їсте її на сніданок щоранку. Справа в тому, в вівсі містяться фітати, що перешкоджають засвоєнню кальцію. А це може бути особливо небезпечно після 40 років, коли ми і без того не отримуємо достатньо цього важливого мікроелемента. Так що вівсянка – не частіше, ніж два-три рази на тиждень. І неодмінно більше молочних продуктів!

Читайте також:  Лікар розповідає, коли затяжна хвороба є ознакою раку

Бігати марафони

Здається, весь світ збожеволів на бігу: ніхто не ходить і не їздить, всі біжать. Кожен другий тренується перед полумарафоном, кожен третій — збирається почати тренування, а кожен четвертий вже пробіг. Безсумнівно, біг — відмінний варіант кардіонагрузки, але тільки в тому випадку, якщо «розбавляється» іншими видами фізичної активності. Як показали результати дослідження, проведеного кардіологами з Пенсільванії, люди, які вели малорухливий спосіб життя, але при цьому регулярно пробігали великі дистанції, жили менше, ніж ті, хто займалися помірними спортивними навантаженнями. Хочете, щоб біг приносив користь? Не бігайте занадто швидко і занадто далеко і обов’язково займайтеся ще якими-небудь фізичними навантаженнями.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу
Продовження на наступній сторінці: 1 2