Дієта супроводжується обмеженням в харчуванні. Людина може недоотримувати поживних речовин, їй будуть потрібні сили для відновлення. Більш докладно про те, що відбувається з організмом після дієти і як в цьому допоможуть вітаміни, розповімо в матеріалі.

Які вітаміни губляться при дієті

Дієти можуть бути різними. Але традиційно під ними розуміється перехід на монопродукт (гречка, яблука, огірки, кефір і так далі). Також люди обмежують себе в поїданні смачного, солодкого і нерідко навіть починають голодувати, щоб позбутися зайвої ваги. Разом зі зниженням кількості калорій починає «танути» вага, розщеплюючи накопичені жири. Це саме той ефект, якого домагаються люди, що сидять на дієті. Але разом з цим виникає серйозний дефіцит вітамінів і мінералів, які людина отримує з їжею.

Вітаміни і мінерали необхідні організму, як повноцінний баланс жирів, білків і вуглеводів. У них немає калорій, але вони забезпечують повноцінний обмін речовин. Втрата важливих компонентів негативно позначаються на зовнішньому вигляді, здоров’я, настрої.

Вітаміни діляться на жиророзчинні і водорозчинні. Перші накопичуються в тілі, тому пара тижнів активної дієти не зашкодять організму в плані втрати даних речовин. За винятком вітаміну D, який і так багато недоотримують з їжею. Водорозчинні-це вітаміни групи В і аскорбінова кислота, які не можуть накопичуватися в тілі і повинні надходити з їжею постійно. Коли ви сідаєте на дієту, обсяг продуктів помітно зменшується, звідси і дефіцит важливих елементів навіть за один тиждень.

Крім вітамінів відбувається недоотримання мінералів – кальцію, магнію, фосфору, калію. Вони – одні з головних макроелементів, потрібних для метаболізму. Тварини і рослинні продукти є відмінними джерелами компонентів, але їх-то часто і виключають з раціону заради схуднення. Чи не менше витрачається залізо, цинк, мідь, селен.

Небезпека нестачі вітамінів

Своєчасно не заповнивши дефіцит вітамінів, можливі різні проблеми з імунітетом, анемія, дефіцит енергії. Прискорюються процеси старіння. При голодуванні протягом пари діб, не виникне критичного впливу нестачі вітамінів на організм. Але за тиждень-другий це і інші фактори-обмеження калорій, мізерне харчування – всерйоз підривають здоров’я. Наприклад, вітаміни групи в відповідальні за грамотне функціонування нервової системи, повноцінний сон, стан шкіри, волосся, нігтів.

Мінерали беруть участь у метаболізмі жирів, отримання енергії з вуглеводів. Якщо спостерігається нестача комплексу, то виникають слабкість, головний біль, сухість шкіри. Волосся і нігті повільніше ростуть. Від нестачі вітаміну D знижується функціонал імунної системи, сповільнюється робота нирок, м’язова сила, відкладається кальцій в кістках. До того ж даний вітамін бере участь в метаболізмі жирів. При його нестачі розпрощатися із зайвою вагою стає складно.

Від недостатньої кількості заліза виникає анемія, гіпоксія клітин, а від недостатності кисню вони не отримують енергію. У підсумку-слабкість, блідість і сухість шкіри, посічені кінчики волосся. Нігті стають ламкими, розшаровуються, знижується працездатність, порушується якість сну.

Магній впливає на нервову систему і м’язову силу. Немає магнію? Отримайте і розпишіться – депресія, тривожність, слабкість м’язів, постійно пригнічений настрій, дратівливість. Дотримуватися дієти в стресі набагато важче.

Тому організму потрібен повний комплекс вітамінів, мінералів, інших компонентів, а не дієти і голодування. Якщо ж ви вже сидите на дієті або тільки що звідти, то варто зайнятися відновлювальним процесом. Які вітамінні комплекси ефективно працюють, розповімо в іншому матеріалі.