Пристрасть до певних продуктів може посилювати схильність до вікового недоумства, оскільки така їжа прискорює зниження когнітивних функцій.

Слабоумство – це загальне поняття: термін використовується для визначення групи розладів, що характеризуються втратою когнітивних функцій, проблемами мислення, міркування та концентрації уваги. Вчені вважають, що харчові звички та перевага певних продуктів можуть прискорити настання вікового недоумства. Зокрема, одне з останніх досліджень показало, що високий ризик деменції пов’язаний із підвищеним рівнем цукру в крові, який може бути наслідком того стилю харчування, якого людина дотримується.

Наступні п’ять продуктів, на думку дослідників, можуть прискорювати процеси зниження когнітивних здібностей, тісно асоційовані з різними формами недоумства.

Рафіновані вуглеводи. Даний тип вуглеводів легко розпадається у кровотоку, сприяючи швидкому зростанню рівня глюкози. Захопленість продуктами, що містять рафіновані вуглеводи, посилює ймовірність захворювання на діабет 2 типу. Він, у свою чергу, здатний виявитися пусковим механізмом деменції: при діабеті погіршується стан судин та порушується кровопостачання мозку.

Смажена їжа. Гарвардськими вченими було зроблено висновок у тому, що вживання смаженої їжі може робити інтенсивним запалення, здатне пошкодити судини мозку.

Алкоголь. Згідно з дослідженням, опублікованим у British Medical Journal, люди, які повністю утримуються від вживання алкоголю, мають нижчі ризики розвитку деменції порівняно з тими, хто випиває близько 14 порцій алкоголю на тиждень.

Червоне м’ясо. Медики відзначають, що червоне м’ясо є багатим джерелом насичених жирів, які можуть бути шкідливі як для серця, так і для мозку. У раціоні слід віддавати перевагу нежирним білковим продуктам – частіше є курку, індичку або рибу, ніж м’ясо.

Солодкий напій. Запаковані фруктові соки, солодкі газовані напої, енергетичні напої або навіть напої, що продаються з позначкою «без цукру», – всі вони містять штучні ароматизатори, фруктозні сиропи, додані підсолоджувачі та консерванти, які можуть непомітно підвищувати ризик розвитку деменції через свій негативний вплив. на метаболічні процеси організму. Від таких напоїв у повсякденному раціоні краще відмовлятись.